RTÜK'TEN KÖR İSMAİL CEZASI...

İzmir’de ‘’Kör İsmail’’ olarak tanınan bir aktarın imal ettiği geciktirici sprey, radyo kanalına ceza getirdi.

03 Temmuz 2012 Salı 10:31
RTÜK'TEN KÖR İSMAİL CEZASI...

 İzmir’de ‘’Kör İsmail’’ olarak tanınan bir aktar tarafından piyasaya sürülen ve erkeklerde erken boşalmayı önlediği iddia edilen sprey, ceza getirdi. Geciktirici spreyin reklamını yapan İzmir Müjde FM kanalına, ‘’Tüketicinin çıkarlarına zarar’’ gerekçesiyle, uyarı cezası verildi.

RTÜK toplantısında bu konudaki reklam ve İzleme Dairesinin raporu ele alındı. Raporda sunucu tarafından geciktirici sprey konusunda ‘’ Aktar Kör İsmail’in 250 çeşit ürününden biri olan GP Geciktirici Sprey, dünyanın en güçlü, en sağlıklı ürünü seçildi. 10 binden fazla Türk erkeğine bu ürünü sunduk. Çok uzun ilişki sağlıyor, sen de inanamayacaksın. Uyuşturarak, soğutarak değil, sıcak şekilde, ısıtarak yapıyor. Bunun ayıbı, günahı olmaz, yaşın kaç olursa olsun, sen bunları hak etmiyorsun’’ denildi. Sipariş için de telefon numaraları aktarıldı.
RTÜK üyeleri, bu reklamın yanıltıcı boyutta ve tüketicinin çıkarlarına zarar verici nitelikte olduğu sonucuna vardı. Müjde FM’e uyarı cezası verildi. Yayının tekrarı halinde ise, para cezası uygulanacağı bildirildi. (Gazeteport)

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol