Erdoğan: Ahlaksızın Tekiydi O...

AKP’li Arınç, MHP’li adayın desteklenmesini eleştirdi, Erdoğan tepki gösterdi: Manisa’da ne yapacaktık? Cumhuriyet Gazetesi'nden Selda Güneysu'nun kulis haberi özetle şöyle:

20 Nisan 2024 Cumartesi 13:02
Erdoğan: Ahlaksızın Tekiydi O...

AKP'nin MKYK toplantısında, yerel seçimlerdeki başarısızlık ve özellikle Manisa'daki durum üzerine ciddi tartışmalar yaşandı.

MKYK üyeleri, seçimlerdeki yenilgiyi "Küskün AKP'li seçmenlerin başka adaylara çalışması" şeklinde açıkladılar.

Bu süreçte, MKYK üyesi ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç'ın, Manisa'da AKP'nin MHP adayı Cengiz Ergün'ü desteklemesini eleştirdiği ve "Manisa'da yanlış yaptık" dediği ifade edildi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arınç'a sert bir tepki gösterdi ve "Manisa'da ne yapacaktık? MHP'li belediye" şeklinde karşılık verdi.

Bunun yanı sıra, eski AKP'li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın İYİ Parti'den seçilmesine ilişkin olarak Erdoğan'ın tepki gösterdiği ve "Ahlaksızın tekiydi" dediği belirtildi.

Toplantıda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kurduğu kent lokantalarına ilişkin “İmamoğlu kent lokantalarını anlattı, buradan oy aldı. Biz ise hizmetlerimizi anlatmada yetersiz kaldık” eleştirisine “Kent lokantasının neyi var? Kent lokantasıyla bu seçimi aldıysa yazıklar olsun” yanıtını verdiği de belirtildi. Bunun üzerine de AKP Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın, MKYK üyesinin ifadelerini de eleştirerek, “Kent lokantası fikri saçma” çıkışını yaptığı ileri sürüldü.

ERDOĞAN SİNİRLENDİ: NEREDEYMİŞ BU LOKANTALAR?

Toplantıda MKYK üyelerinden biri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kent lokantaları açtığını anımsatarak, reklamını çok iyi yaptıklarını ve AK Parti'nin ise halkla ilişkiler alanında eksikleri bulunduğunu ifade etti. Erdoğan, AK Parti'li kurmayın bu sözlerine sinirlenerek, Kent Lokantaları için "Hani neredeymiş bu lokantalar? Gidelim birlikte bakalım ne hizmeti veriyorlarmış" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.04.2024 13:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol