Erdoğan'ın Yazlık Sarayı AKP'lilerin Oteli Olmuş

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 700 milyon TL'lik Marmaris Yazlık Sarayında AKP'lilerin müdavimi olduğu ortaya çıktı! Sarayın Cami İmamı, Mustafa Varank'tan Numan Kurtulmuş'a kadar birçok AKP'liyle fotoğrafını paylaştı.

18 Nisan 2024 Perşembe 13:01
Erdoğan'ın Yazlık Sarayı AKP'lilerin Oteli Olmuş

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin kasasından adeta bir servet harcatarak yaptırdığı yazlık saray, AKP'li yetkililerin sık sık ziyaret ettiği bir mekân haline geldi.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu’nda 92 dönümlük arazi üzerine kurulan yazlık saray için on binlerce ağaç kesildi. 2018-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı bütçesinden en az 640 milyon lira harcandı.

Farklı büyüklükte birçok yapının yer aldığı yazlık sarayın hemen yakınında, üç bloktan oluşan personel lojmanları ve helikopter pistleriyle birlikte bir cami inşa edildi. Son yıllarda, Erdoğan da bayram tatillerini genellikle yazlık sarayda geçiriyor.

yazliksarayimamiakpliler.png

YAZLIK SARAYIN İMAMI PAYLAŞTI

Ancak yazlık sarayın içinde bulunan Okluk Millet Camisi'nin imamı Talha Rençber, sosyal medyada dikkat çeken paylaşımlar yapıyor. Rençber'in paylaşımlarına göre, AKP'li yetkililer yazlık sarayı sık sık ziyaret ediyor.

Rençber, 22 Eylül 2023 tarihinde Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'un Okluk'a geldiğini belirterek bir fotoğraf paylaştı. Rençber, "Cuma namazını, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sn. Numan Kurtulmuş beyefendiyle birlikte eda ettik. Rabbim bütün Devlet büyüklerimizin hizmetlerini daim eylesin" ifadelerini kullandı.

numankurtulmus.png

MALİYETİ 725 MİLYON TL

4 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz'ın ziyaretini, "Bugün cuma namazını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz beyefendi ile eda ettik" ifadeleriyle duyurdu. Ayrıca, 14 Ağustos 2023'te eski Gençlik ve Spor Bakanı AKP'li Mehmet Kasapoğlu'nun, 7 Temmuz 2023'te ise eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Okluk'a geldiğini belirtti.

mehmet-kasapoglu-ve-talha-rencber.png


2024 Yılı Yatırım Programı'nda, yazlık sarayın proje tutarının 2023 Yılı Yatırım Programı'na göre 685 milyon TL'den 725 milyon TL'ye çıktığı belirlendi. Sarayın inşaatını üstlenen yandaş Rönesans Holding, projeyi büyük bir gizlilik içinde tamamladı. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, 300 odalı olduğu belirtilen yazlık sarayda dinlenme alanları da bulunuyor.

ARDA TURAN DETAYI
İmam Talha Rençber, Şeker Bayramı'nın birinci günü olan 10 Nisan'da Arda Turan'la bir fotoğraf paylaştı.

ardaturan.png

Arda Turan'ın Seçil Erzan'a milyonlarca lirasını kaptırdıktan sonra Erdoğan ile görüştüğü ifade edilmişti. İmam Rençber'in bu paylaşımı, akıllara "Arda Turan, Erdoğan ile yazlık sarayda yeni bir görüşme mi gerçekleştirdi?" sorusunu getirdi.

3.jpg

10.jpg

9.jpg

7.jpg

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 18.04.2024 13:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol