banner1700

Onu Yiyen Rahatsızlanmıyor!

Şalgam havucu olarak da bilinen mor havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kullanılıyor. Tüketmeye pek alışık olmadığımız bu şahane sebze güçlü bir antioksidan kaynağı.

Onu Yiyen Rahatsızlanmıyor!

Şalgam havucu olarak da bilinen mor havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kullanılıyor. Tüketmeye pek alışık olmadığımız bu şahane sebze güçlü bir antioksidan kaynağı.

16 Şubat 2019 Cumartesi 01:06

Kendimizi mahrum bıraktığımız mor havucun faydalarını öğrenince yemediğiniz her gün için pişmanlık duyabilirsiniz. Ancak hiçbir şey için geç değil sevgili okur. İşte iyi bir gripsavar olan mor havucun faydaları.

Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi mor havucun kasım ve aralık aylarında hasadı gerçekleştirilir. Soğuk havaların doğal şifacısı olan havuç; A, C ve K vitamini, selenyum, magnezyum, potasyum, çinko ve selenyum bakımından zengindir. Günde en fazla 2 adet tüketimi önerilir. Faydaları ise;

Göz sağlığını korur

Göz sağlığı için son derece faydalıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde düzenli tüketimi sonucu göz hastalıkları riskini en aza indirmeniz mümkündür.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Barındırdığı yararlı vitaminler, bağışıklık sistemini güçlendirerek kış hastalıklarından korur. İştah açıcı özelliği vardır. Tüketim miktarına dikkat edilmesi gerekir. Özellikle çocuklar için soğuk günlerde ilaç niyetine yedirilebilir.

Sindirim sistemini destekler

İyi bir lif deposudur. Bu sayede sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur, kabızlık problemlerinin üstesinden gelir. Mide sağlığı için de koruyucudur. Eğer mide asidi sorunları yaşıyorsanız mor havuç yemeyi deneyebilirsiniz.

Ödem atmaya yarar

Mor havuçtan faydalanarak detoks yapabilirsiniz. antioksidan özelliği, vücuttaki şişkinliğin azalmasında etkili olur. Mor havuç suyu aynı zamanda serbest radikallere karşı vücudu korur.

Cildi yeniler
Işıl ışıl bir cilt isteyenler için mor havuç önerilir. Yaşlanma karşı etkisiyle cildin erken yaşlanmasına engel olur.

yuzdeyuzhaber

Anahtar Kelimeler:
TurpRahatsızlıkMor Havuç
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol