banner1697

'BIRAK KARIN ÖLSÜN, YENİSİNİ ALIRIZ'

"Bırak ölsün, sana yenisini alırız" diyen aile meclisine direnen koca...

'BIRAK KARIN ÖLSÜN, YENİSİNİ ALIRIZ'

"Bırak ölsün, sana yenisini alırız" diyen aile meclisine direnen koca...

05 Kasım 2014 Çarşamba 12:09
'BIRAK KARIN ÖLSÜN, YENİSİNİ ALIRIZ'

'Karın ölsün, yenisini alırız'


Diyarbakır’da yaşayan Abbas Aslan, hasta olan eşi Gülhan’a böbreğini verdi. Ancak Abbas’ın ailesi “Bırak karın ölsün, sana yenisini alırız” diyerek bu karara karşı çıktı. “Ailem beni reddetti ama böbreğimi verdim. Habertürk'ten Veysi İpek'in haberine göre "Eşime âşıktım” diyen Abbas’ın eşi Gülhan Aslan ise “Yeniden doğmuş gibiyim” diyor
 
‘KARIN ÖLSÜN YENİSİNİ ALIRIZ’
 
TIR sürücüsü Abbas Aslan (41), hiç görmediği teyzesinin kızı Gülhan Aslan (34) ile 1996’da görücü usulüyle evlendi. 4 çocuk annesi Gülhan, geçen yıl aniden fenalaşıp hastaneye kaldırıldı ve böbreklerinin iflas ettiği ortaya çıktı. Abbas eşi için böbrek ararken kayınbiraderine başvurdu. Bu süreci Abbas şöyle anlatıyor: “Kayınvalidemle baldızım bizden habersiz böbrek vermek için hastaneye giderek tahlil yaptırmışlardı. Kayınbiraderim, ‘Kız kardeşim ve anneme böbreklerini verdirmem. Gülhan artık senin namusundur, ister böbrek ver, ister ölsün bizi ilgilendirmez’ dedi. Telefonda tartıştık, bir daha görüşmek istemediğimi söyledim.”
 
‘EŞİME ÂŞIKTIM TEREDDÜT ETMEDİM’
 
Bu konuşma sonrası Abbas böbreğinin birini eşi Gülhan’a vermeye karar verdi. Ancak bu kez de Abbas’ın ailesi sorun çıkardı. Abbas nakile giden zamanda Gülhan’la yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
Aile meclisi toplandı. Ağabeylerim; ‘Sen bu kadına böbreğini vermeyeceksin. Yarım adam olursun, çalışamazsın, bırak ölsün sana yenisini alırız. Aksi takdirde seni reddederiz’ dediler. Hasta eşimin yanında bunu söyleyen ailemi evimden kovdum. Eşime âşıktım, bir an tereddüt etmeden hastaneye giderek nakil yaptırmak istediğimi söyledim. 7 aylık oğlum Muhammet Enes’i kayınvalideme bıraktık.
 
KİMSEM KALMADI, ARAZİMİ SATTIM
 
Sattığım arazinin karşılığı olan 80 bin TL’yi çalıştığım firmanın sahibine emanet ederek ‘Bize bir şey olursa, çocuklarıma bakarsın’ dedim. Kimsem kalmamıştı, refakatçimiz bile yoktu. Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyata girdik. Uyandığımızda yan yanaydık. Ameliyat başarılı geçmişti. Zorlu bir tedavi süreci yaşadık.”
 
Gülhan’la el ele hastaneden çıktıklarını söyleyen Abbas, sattığı araziden 3 bin lirasının kaldığını ve iş aradığını söylüyor.
 
GÜLHAN: YENİDEN AŞIK OLDUM
 
 GÜLHAN Abbas’la 16’sında evlenmiş. Gülhan çocuk gelin. 18’nde ilk çocuğuna hamile kalan Gülhan Aslan duygularını şöyle anlattı: “Eşim böbreğini vereceğini söyleyerek ailesini reddettiğini duyduğumda, buruk bir sevinç yaşadım. Eşimi böbreğini vermemesi için ikna etmeye çalıştım, ancak kararlıydı. 16 yaşımda evlenmiştim, aşk neydi bilmiyordum. Ama eşimi seviyordum. Ameliyattan sonra yeniden doğmuş gibi hissettik. Yanımdaki yatakta onu görünce rahatladım. Âşık olduğum adamı iyi görmek apayrı bir duyguydu. Hastanede, el ele tutuşarak mutlu yuvamıza döndük.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.11.2014 12:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol