AKP'nin Suriyelileri Tutma Nedenini Açıkladı!

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan İYİ Partili Lütfü Türkkan, iktidarın Suriyelilere sağladığı ayrıcalığı eleştirerek, "37 milyar dolara Suriye’nin kuzeyinin boşalmasının yolunu açarak orada bir kukla devlet kurulmasına zemin kurdunuz" dedi.

02 Mayıs 2019 Perşembe 23:15

TBMM'de gerçekleştirilen oturumda gözler Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ve İstanbul’daki seçim tartışmalarına çevrilmişken İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Türkkan, dış politikayla ilgili konuşmasında Suriyelilerin Türkiye’de tutulmasının Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen Kürt devletine hazırlık olduğunu söyledi.

"AKP TÜM BUNLARI HESAPLAYARAK GERÇEKLEŞTİRDİ"

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Salı günü meclis oturumunda AKP’nin kuşku duyulan Suriye politikasının arka planını açıkladı.Türkkan, Suriyelilere harcananlar, Suriyelilerin ısrarla Türkiye’de tutulması ve bazı hizmetlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin kendi vatandaşlarından ayrıcalık olmasını eleştirdi ve “Siz Roma’yı işgal eden Kavimler Göçünde olduğu gibi Türkiye’yi üstüne para harcayarak Suriyelilere işgal ettirdiniz. Düşünmek bile istemiyorum ama 37 milyar dolara Suriye’nin kuzeyinin boşalmasının yolunu açarak orada bir kukla devlet kurulmasına zemin kurdunuz. Takke artık düştü. Şimdi ABD’nin ipiyle Suriye kuyusuna inerken tüm bu yaşananları hesaplamamış gibi davranmayı bırakın artık. Vakit Türkiye’yi kurtarma vaktidir” dedi.

"ŞARK KURNAZLARINA NE S-400 NE DE F-35 VERİRLER"

AKP'nin basiretsiz bir dış politika izlediğini söyleyen Türkkan, Rusya ve Amerika arasında şark kurnazlığı yapılarak bir dış politika izlendiğini ve bu ucuz siyasetin sonunda Türkiye’nin ne S-400’leri ne de F-35’leri teslim alamayacağını belirti. 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 03.05.2019 00:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ossmann 2019-05-03 21:20:52

Hirsizlik yaparken bu cin fikirlere firsat bulamamis olduklarindan inanmiyorum