banner1697

EĞİTİMDE 'YAŞAM KOÇU İMAM' DEVRİ...

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü, rehberlik öğretmenlerinin öğrencilere yol göstermesi için geliştirdiği ‘Yaşam Koçumla Başarıya Doğru’ projesine imamları da kattı.

EĞİTİMDE 'YAŞAM KOÇU İMAM' DEVRİ...

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü, rehberlik öğretmenlerinin öğrencilere yol göstermesi için geliştirdiği ‘Yaşam Koçumla Başarıya Doğru’ projesine imamları da kattı.

03 Ocak 2015 Cumartesi 17:41
EĞİTİMDE 'YAŞAM KOÇU İMAM' DEVRİ...

 Lise öğrencilerine, ‘değerlere saygı, ahlak ve sorumluluk duygusu’ kazandırmak için eğitilecek imamlar, öğrencilerin yaşam koçu olacak. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Manisa İl Müftülüğü işbirliğinde, imamlara öğrencilere rehberlik yapması amacıyla eğitim verilecek. Eğitim alan imamlar, “Yaşam Koçumla Başarıya Doğru” projesinde görevlendirilecek. Amaçlarından biri “Liselerde öğrenim görmekte olan öğrencilerin yaşamlarında toplum değerlerine saygı, ahlak ve sorumluluk duygusu geliştirmek” olan proje ile imamlar, öğrencilerin yaşamlarıyla ilgili vizyon oluşturmasına rehberlik edecek.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Haziran 2015 tarihine kadar, Manisa’nın bazı liselerinde pilot olarak uygulanmak üzere “Yaşam Koçumla Başarıya Doğru” projesi başlattı. Proje ile öğrencilerde görülen disiplin problemlerinin azalması, okulun akademik başarısının artırılması ve “toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler yetiştirilmesi” amaçlandı.
EN AZ 20 ÖĞRENCİNİN YAŞAM KOÇU
Daha sonra Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü, pilot aşamada süren projenin kapsamını genişletti. Müftülük ile müdürlük arasında 30 Aralık 2014’te protokol imzalandı. Din hizmetleri ve eğitiminde kurumsal kapasitenin artırılması, eğitimde verimliliğin ve kalitenin artırılması, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve farkındalığın oluşturulması amaçlandı. Protokolle Manisa Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri de “Yaşam Koçumla Başarıya Doğru” projesine dahil edildi. Buna göre müftülük, proje kapsamında görevlendirilecek imamları seçecek. İmamlar, ildeki diğer öğretmenlerle birlikte proje eğitimine alınacak. Eğitimin ardından imamlar, yine diğer öğretmenlerle birlikte okullarda en az 20 öğrencinin yaşam koçu olarak görevlendirilebilecek.
CAMİLERE GEZİLER DÜZENLENECEK
Müftülük ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolünde sadece Yaşam Koçluğu Projesi yer almadı. Okullarda yaz Kuran kursları ile ilgili bilgilendirme toplantıları düzenlenecek, müftülük personeli Kutlu Doğum ve Camiler Haftası gibi özel gün ve haftalarda öğrencilere seminer verecek, okullara en yakın semt camilerine ve ilin tarihi camilerine geziler düzenlenecek, camiler öğrencilere tanıtılacak.(Cumhuriyet)

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 03.01.2015 17:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol