banner1700

Akraba Dönemi Bitti, 'Köylü' Dönemi Başladı!

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, bir lisede sayman olarak çalışırken üniversiteye aldığı ve çeşitli görevler verdiği Duran Çuhadar’a yeni kadro açtı.

15 Ekim 2020 Perşembe 07:36
Akraba Dönemi Bitti, 'Köylü' Dönemi Başladı!

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, bir lisede sayman olarak çalışırken üniversiteye aldığı ve çeşitli görevler verdiği köylüsü Duran Çuhadar’la özel kadro açarak genel sekreter yardımcılığına getirdi. 

Tokat’ın Niksar İlçesi Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde memur sayman olarak çalışan Çuhadar, 15 Ağustos 2019 tarihinde Amasya Üniversitesi Genel İdare Hizmetleri Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde enstitü sekreteri olarak göreve başlatıldı. Burada yaklaşık 4 ay çalışan Duran Çuhadar, 9 Aralık 2019 tarihinde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda şube müdürü olarak görevlendirildi. Çuhadar’ın yükselişi bununla sınırlı kalmadı. Prof. Elmacı’nın geçen günlerde Çuhadar için Amasya Üniversitesi’nde genel sekreter yardımcılığı için özel kadro açtığı ortaya çıktı. Elmacı, üniversitede bir genel sekreter yardımcısı varken köylüsü Çuhadar’ı ikinci yardımcı olarak genel sekreter yardımcılığına atadı. Çuhadar’ın 4 gün önce yeni görevine başladığı öğrenildi.

Prof. Dr. Süleyman Elmacı konuyla ilgili Cumhuriyet’ten Mehmet Menekşe’nin sorularını yanıtlarken “Turan Çuhadar köylümdür ve 20 yıllık devlet memuru. Saymanlık şube müdürlüğüne denk geliyor, o nedenle şube müdürü olarak aldık. 20 yıldır milli eğitim müdürlüğünde çalışıyor. Kendisi üniversiteye geçmek için dilekçe verdi biz de uygun bulduk” ifadelerini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.10.2020 07:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol