banner1668

LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM, LYS sonuçlarını açıkladı. İşte birinciler...

LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM, LYS sonuçlarını açıkladı. İşte birinciler...

01 Temmuz 2013 Pazartesi 13:29
LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

 ÖSYM Başkanı Ali Demir basın toplantısı ile LYS sonuçlarını açıklıyor. Demir, 7 gün gibi kısa bir sürede sonuçları açıkladıklarını bunun bir takım çalışması sonucunda olduğunu ifade etti. 

Okuma işleminin geçtiğimiz Perşembe günü bittiğini ancak hata olmaması için tekrar tekrar kontrol ettiklerini açıklayan Demir, sıfır hata için çalıştıklarını vurguladı. 

2013'ÜN ŞAMPİYONLARI

2013-LYS sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, MF-1 puan türünde İzmir Fen Lisesi'nden Fatih Aslan, MF-4 puan türünden Özel Adana Final Anadolu Lisesi'nden Mehmet Burak Kaya, MF-2 ve MF-3 puan türlerinde İzmir Fen Lisesi'nden Mert Mestanoğlu 500'er tam puan alarak birinci oldu. TM-1, TM-2 ve TM-3 puan türlerinde ise birinci sırada İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Mustafa Miktad Yıldırım yer aldı.

TS-1, TS-2 puan türlerinde ise Özel Aziziye Lisesi'nden Ahmet Koçak tam puan alarak birinci oldu.

DİL-1, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Efe Yasin Akman, DİL-1 puan türünde İstanbul Lisesi'nden Çağrı Karabacak, DİL-1 puan türünde Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden Aslı Aktakke, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde İstanbul Lisesi'nden Hümeyra Çolak, DİL-2, DİL-3 puan türlerinde ise Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Oğuzhan Özer 500'er tam puan alarak birinciliği paylaştılar.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 02.07.2013 10:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol