banner1700

Koca'dan 'Aşı' Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Pfizer'in koronavirüs aşısıyla ilgili, ''Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık'ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye'ye verebileceği rakam 1 milyon. Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var. Yerli aşımızın devreye girmesi Nisan ayı şeklinde olur. Çin aşısı için de Aralık ayında 10 milyon aşı alabileceğiz. Ocak ayında da böyle olacak bu sayı 2 katına çıkabilir bir iki gün içinde sözleşmeler imzalanacak'' ifadelerini kullandı.

18 Kasım 2020 Çarşamba 22:00
Koca'dan 'Aşı' Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Pfizer'in koronavirüs aşısıyla ilgili, ''Aralık ayında olma ihtimali zayıf görünüyor. Ruhsatın Aralık'ta olmama ihtimali yüksek oldu. Olursa Türkiye'ye verebileceği rakam 1 milyon." dedi.

Koca, " Yıl içinde de 25 milyona olabilirliği şeklinde görüşmelerimiz var. Yerli aşımızın devreye girmesi Nisan ayı şeklinde olur. Çin aşısı için de Aralık ayında 10 milyon aşı alabileceğiz. Ocak ayında da böyle olacak bu sayı 2 katına çıkabilir bir iki gün içinde sözleşmeler imzalanacak'' ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, ''Önümüzdeki günlerde 12 bin sağlık personeli alacağız. 29 Temmuz'dan bu yana ağır hasta sayımız 8 kat arttı, vefat eden sayısı 8 kart arttı. Evde semptomu  olmayanın sayısı mı sizin için önemli'' açıklamasını yaptı

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.11.2020 15:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol