YİNE ADAY...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ''Türkiye'nin en aykırı iki tipinden biri olduğunu'' söyledi, ''Başbakan uygun görürse aday olurum'' dedi.

28 Ocak 2013 Pazartesi 10:25
YİNE ADAY...

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ''Yarının Liderleri Projesi'' kapsamında Türkiye'nin 7 farklı üniversitesinden gelen yaklaşık 250 öğrenciye ders verdi, öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

Sorular üzerine, Ankara'da 4 dönemdir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmasının ve seçilmesinin nedeninin hakla iç içe olmasından kaynaklandığını ifade eden Gökçek, şunları kaydetti:
''Belediye başkanlığım 20 yıldır devam ediyor. Bu kırılması zor bir rekor olarak görülüyor. Ben hep halkın isteklerini ön planda tuttum, hep halkın içinde oldum. Ama Ankara'da bazı ideolojik saplantıları olanlar, ağzınızla kuş tutsanız bile sizin siyasetinizi beğenmezler. Onlara aldırmayarak doğru bildiğiniz yoldan vazgeçmeyeceksiniz. Eğer büyük çoğunluk sizi beğeniyor yaptıklarınız onaylıyorsa devam edeceksiniz.''
-''Türkiye'nin en aykırı iki tipi''-
Kendisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, ''Türkiye'nin en aykırı iki tipi'' olarak niteleyen Melih Gökçek, ''Ankara'da 5. dönem belediye başkanlığını düşünüyor musunuz?'' sorusuna da şu yanıtı verdi: 
''Ben yerimden memnunum. Allah bir dönem daha müsaade eder, Başbakan uygun görür, halkım görmek ister oy verirse aday olurum. Bana bir dönem daha lazım, çünkü çok büyük projelerim var. Bunlar Tema park, bulvarlar, fuar alanı, inanç ve tarihi müzelerin yapılması projeleridir. Ben bunları bitirip de gitmek istiyorum. Nasipte varsa yapacağım. Bu bizim isteğimiz bir şey ama nasipte varsa olur.''

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol