“VALLAHİ TÜMÜ YALAN...“

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, bir vatandaşın, "Araştırmalar oy oranınızı yüzde 25 gösteriyor.'' demesi üzerine "30'u da yalan, vallahi yalan. Biz yüzde 35 alacağız, AKP yüzde 33 alacak. Göreceksin" dedi.

16 Nisan 2011 Cumartesi 18:57
“VALLAHİ TÜMÜ YALAN...“

Süheyl Batum Eskişehir'de CHP İl Başkanı Erman Gölet, milletvekili adayları Kazım Kurt, Prof.Dr. Gaye Usluer, Muharrem Şenel ve Muharrem Varlık ile birlikte esnafları ziyaret etti. Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla sohbet edip partisine oy istedi. Batum'a yolda karşılaştığı bir kişi, "Keşke Demokratik Sol Parti, İşçi Partisi ve CHP bir arada seçime girseydi. Niye kabul etmediniz?" dedi. Batum da, "Reddetmedik, yanlış anlaşılma olacaktı. Sanki bizi güçsüz, İktidar olamayacakmışız gibi algılanacaktı" diye konuşunca; aynı kişi, "Zaten alamayacaksınız. Araştırmalar oy oranını yüzde 25 gösteriyor en babası 30 gösteriyor. Otuz tane araştırma var. CHP'yi yüzde 20-25 gösteriyorlar. Bu otuz araştırmanın otuzu da yalan mı?" yanıtını verdi.

VALLAHİ YALAN
Süheyl Batum ise "Otuzu da yalan, vallahi yalan. Biz yüzde 35 alacağız, AKP yüzde 33 alacak göreceksin. Sen de buradasın, ben de buradayım" dedi. Batum'a aynı kişi bu kez "İnşallah Amerika'ya dik durursunuz. Altını oydurmazsınız, Silahlı Kuvvetlerin kağıttan kaplan olmaktan çıkartırsınız" diye konutu.

ERGENEKON ELEŞTİRİSİ
Hamamyolu Caddesi'nde parkta oturan bir vatandaş da Süheyl Batum'a "Ergenekoncuyu doldurdunuz" dedi. Batum da "Ergenekoncu yok bizde. Ergenekon'la hiç endişeniz olmasın. Hiç endişe etme, kimse altı oku ne kırabilir ne şey yapabilir. Endişe etme sakın, bırak bu basın devamlı anlatsın" yanıtını verdi.

Süheyl Batum ve beraberindekiler daha sonra ayakkabı tamircileri çarşısını dolaşarak buradaki esnaftan CHP için oy istedi. Batum, bir simitçiden beraberindekiler için 8 simit aldı ve 10 lira verdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol