banner1700

Türkiye Uzay Ajansı Garson Arıyor!

İlk hedefi Ay görevi olan ve 10 yıl içinde 10 bin uzman alınacağı açıklanan Türkiye Uzay Ajansı, 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 destek personeli almak için ilan yayınladı.

23 Şubat 2021 Salı 12:21
Türkiye Uzay Ajansı Garson Arıyor!

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, önceki gün yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı’ndaki hedeflere ulaşmada insan kaynağının önemine dikkati çekti. ‘Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzman’ hedefi koydu. Uzay Ajansı alımlara destek personeliyle başladı.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı, 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 Destek Personeli almak için ilan yayınladı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, işe alım yöntemi olarak kura ve mülakat olarak gösterildi.

Uzay Ajansı’na alınacak temizlik görevlisi ve garsonlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde İŞKUR üzerinden alınacak.

“İLK HEDEF AY GÖREVİ”

TUA Başkanı Yıldırım, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Milli Uzay Programı’nda birinci hedefin “Ay görevi kapsamında ateşlenecek milli ve özgün hibrit roketin yapımı olduğu” belirtildi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.02.2021 12:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol