banner1697

TSK'YA DA SIZDILAR...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "TSK'nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda" dedi.

TSK'YA DA SIZDILAR...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "TSK'nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda" dedi.

18 Şubat 2014 Salı 15:55
TSK'YA DA SIZDILAR...

 Kabataş görüntüleri ile ilgili olarak Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Başkanı yayınlanması yasak olan ses kayıtlarını milletvekillerine dinletiyor. Bu dinlemeler tamamen hukuksuz şekilde yapılmıştır. Bu dinlemeler hukuk çiğnenmek üzere dosyalara konmuştur. Çok açık bir şekilde ihanet vardır" dedi. 

"GEREKTİĞİNDE HZ. PEYGAMBERİ, MİRAÇTAN İNDİRİP, KAMYONETE BİNDİRİYORLAR"

Kabataş İskelesi'nde yayınlanan görüntülere değinen Başbakan Erdoğan," Türkiye'de Medya tarihinin en aşağılık, alçakça en müptezel linç girişimi yapılıyor. Tarihte bunun başka bir örneği göremezsiniz. Bizim Bahçelievler Belediye Başkanımızın gelini. Kabataş'ta yanındaki 6 aylık çocuğu ile linç girişimine maruz kalıyor. Bunu ifade ederek izah ediyor. Adli tıp raporu ile kendisinin ve bebeğin vücudundaki darp izlerini belgeliyor. Haziran ayındaki bu alçakça linç girişimi yetmezmiş gibi 8 ay sonra medya yeninden linç girişimine başlıyor. O malum gazeteler televizyonlar aynı yerden emir ve talimat alarak aynı cümlelerle manşetlerle genç bir kadın üzerinden linç girişimi başlatıyor. Allah aşkına sizin insanlığın öldü mü . akşam eve gidince çocuklarınızın eşinizin anne babanızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz. Aynı hadise Allah korusun sizin çocuklarınızın başına gelseydi, böyle mi davranırdınız? 2 hafta sonra 8 mart Dünya Kadınlar Günü kutlanacak. Hangi yüzle kadın haklarından bahsedeceksiniz. Bundan sonra her tecavüze uğrayan kadın, bunları ikna etmek için elinde görüntü kaydıyla mı dolaşacak? Kocasından şiddet gören iddiasını ispat etmek için elinde kayıtla mı gelecek. Sokakta kurşunlanarak öldürülmüş kadın, cesedinin yanına artık görüntü kaydı mı koyacak? Ortada ifade tutanağı adli tıp raporu var. Linç edilmiştir kadın, darp edilmiş bir çocuk var. Bunlar çıkmışlar olayın nasıl olmadığını ispat etmeye çalışıyor. Vicdan, vicdan, vicdan. Açıkça söylüyorum. Eğer o kadın başörtülü olmasaydı, Bu linç olur muydu? Bunlar için amaca ulaşmak için her yol meşrudur. Gerektiğinde Hz. Peygamberi, miraçtan indirip, kamyonete bindiriyorlar. O şekilde her istediklerini meşru hale getiriyorlar. Ama ben diğerlerine sormak işitiyorum, ya siz bunların arakasına niye takıldınız? Sebebi çok açık, Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardeştiler. Şimdi de dayanışma içinde millete, milli iradeye karşı birlikte operasyon yürütüyorlar. Biz bunları 28 Şubat'taki manşetlerinden aynı zamanda ihanetlerinden de tanırız" diye konuştu. 

"CHP BU AHLAKSIZLARA DESTEK VERDİ"

İnternet düzenlemesine de değinen Başbakan Erdoğan, "Belli çevreler koro halinde sansür türküsü söylemeye başlıyor. Bizi anne babalar, öğretmenler anlıyor. 2011'de güvenli internete geçerken işte bu çevreler sokağa döküldü. Çocuk yaştaki o kızın eline o ahlaksız pankartı tutuşturup eylem yaptılar. O zamanda şimdi olduğu gibi bu CHP bu ahlaksızlara destek verdi. Bu bizim görevimizdir. Gençliğin korunması maddesinde ne emrediyorsa bunu yapmakla mükellefiz. İnternete sansür gelmiyor. Özgürlük kısıtlanmıyor. Sadece ahlaksızlığa, şantaja tehdide karşı tedbir alınıyor. Neşter doktorun elinde hayata kurtarır. Ama katil elinde can alır. Bu yeni yasadan en fazla istifade edecek olan CHP'dir, MHP'dir. Çünkü en fazla kaset saldırısına uğrayan kayıtlarla en fazla tehdit edilen, dizayn edilen CHP ve MHP'dir. Biz yeni internet düzenlemesi ile sadece çocukları değil CHP, MHP'yi diğer partileri de alçakça tehdit ve şantaj karşısında koruma altına alıyoruz. İnanın CHP'de MHP'de içten içe bu düzenlemeyi sonuna kadar savunuyorlar. Ama bunlara şantaj yapan artık bunları esaret altına alan o paralel yapıya şirin görünmek için seslerini çıkaramıyorlar" ifadelerine yer verdi. 

"BU DİNLEMELER TAMAMEN HUKUKSUZ ŞEKİLDE YAPILMIŞTIR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde dinlettiği ses kayıtlarının hukuksuz olduğunu söyleyerek eleştiren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "CHP Genel Başkanı yayınlanması yasak olan ses kayıtlarını milletvekillerine dinletiyor. Bu dinlemeler tamamen hukuksuz şekilde yapılmıştır. Bu dinlemeler hukuk çiğnenmek üzere dosyalara konmuştur. Çok açık bir şekilde ihanet vardır. Madem öyle madem ahlaksızlık, kuralsızlık CHP'ye bir çağrı yapıyorum: Bugün de arkanızdaki perdeden CHP eski genel başkanı ile ilgili internete verilen bizim engellediğimiz o görüntüleri de yayınlayın. Madem bu kadara ahlakı ayaklar altına aldınız, bugün de CHP'li belediye başkanlarının rüşvet pazarlıklarını yamyam itiraflarının ses kayıtlarını da yayınlayın. Eğer cesaretiniz varsa, bugün de patronunuzun ananaslı, tespihli Ugandalı ses kayıtlarını da yayınlayın. Hakimlere, savcılara verilen ihanet talimatlarını yayınlayın. Hatta açın o beddua görüntülerini, hocanız beddua etsin siz de salondan CHP'liler olarak hep birlikte amin deyin." 

"MALUM MEDYADA BİR KARİKATÜR GÖRDÜM"

Başbakan Erdoğan, "Bugün malum medyada bir karikatür gördüm işe alımlarla ilgili, bunu siz yaptınız siz paralel devleti oluştururken, sizin zihniyetinizde olmayan kimseyi devleti almak istemediniz bunun adımlarını attınız. Şimdi elinizden bu güç gidiyor diye çılgına döndünüz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İşiniz de sadece bedduaya kaldı. Biz duayla yürüyoruz" dedi.

"TIRLARI SANKİ DÜŞMAN TIRLARIYMIŞ GİBİ DURDURUYORLAR"

Geçtiğimiz günlerde MİT tırlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasına da değinen Başbakan Erdoğan, "Tırları sanki düşman tırlarıymış gibi durduruyorlar. İçindeki yüzbaşıyı, üst teğmeni çıkarıp darp ediyor. Kelepçe takıyor. Yargı içindeki paralel yapı, jandarmadaki uzantılarını da yanına alarak bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'na, yasa dışı operasyon yapıyor. Bu görüntülerden dolayı bir istiklal mücadelesine dönüşmüştür. Bu operasyon düpedüz bir casusluk operasyonudur" diye konuştu. 

"TSK'NIN O NEZİH YAPISI FARKLI AMA ORAYA DA BUNLAR BU SIZMALARINI YAPMIŞ DURUMDA"


Başbakan Erdoğan, "TSK'nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını ne yazık ki yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız. Biz 17 Aralık'tan itibaren ortaya atılan tüm iftiralara tek tek cevap vereceğiz. Cevabı olmayan hiçbir soru yok. Bu hainlerin bu paralel yapının Türkiye'deki gündemi belirlemesine, esir almasına da izin vermeyeceğiz. Bu paralel yapı CHP'nin MHP'nin önüne yem atıyor. Ama AK Parti'yi böyle yapay gündemler esir alamaz" dedi. İstanbul Maltepe'deki polis saldırısına ve Taksim'deki doğalgaz patlamasına değinen Başbakan Erdoğan, "Dün İstanbul Maltepe'de polis memurlarımıza menfur bir saldırı gerçekleştirildi. Bir polisimiz şehit oldu, bir polisimiz yaralandı. Yine Taksim'de bir binada meydana gelen patlama nedeniyle yaralanan altı vatandaşımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum"diye konuştu. 

"HALİÇ'İ SEYRETMEK İNSANA MUTLULUK VERİYOR"

Başbakan Erdoğan, "Belediyecilik nedir bilmeyen birileri de bu köprüyle ilgili İstanbul'un siluetini bozuyor gibi yakıştırmalar yapıyor. Hiç de böyle alakasız bir yaklaşım, yakıştırma. Yetişemedikleri üzüme koruk diyorlar, olay bu. Ve gerek trenle üzerinden geçerken, gerekse seyir terasından Haliç'i seyretmek gerçekten bir başka insana mutluluk veriyor. İnanıyorum ki turistler için o farklı bir imkan sağlayacak" dedi. 

SARIGÜL'E 'ŞİMDİ ORADA BALIK AVLIYORSUNUZ' GÖNDERMESİ 

(CHP İstanbul Büyükşehir adayı Mustafa Sarıgül geçtiğimiz günlerde Galata Köprüsü'nde oltayla balık tutmuştu) Birileri de balık tutuyor köprü üzerinde. Ben belediye başkanı olduğum zaman bırakın oradan balık tutmayı, kara parçalarından geçilmiyordu. Şimdi balık tutuyorsanız onun sebebi biziz biz. CHP'den İstanbul'u aldığımız zaman kokudan geçilmiyordu. Haliç'te mikro biyolojik noktada temizlik diye bir şey yoktu. Tamamen haliç tükenmişti. Sizin çevrecilikle ne alakanız var ya? Şimdi orada balık avlıyorsunuz, buraya nasıl geldik, bunları nasıl tutuyoruz bunun farkında değilsiniz. 

"HÜKÜMET SANSÜR GETİRİYOR DİYE YAYGARA KOPARANLAR VAR"

Eğitim sistemindeki yenilikler konusunda bilgi veren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu : "Önümüzdeki aylar itibariyle geniş bant internete sahip okul sayımız 50 bine ulaşacak. 11 yıl önce okullarımızda bilgisayar ve internet yok denecek kadar azdı. Şu anda bir milyon bilgisayar var. Şimdi bir kısım medyada, şurada burada, hükümet interneti yasaklıyor, sansür getiriyor diye affedersiniz yaygara koparanlar var. Milletim kimin ne yaptığını yaşayarak görüyor. Bakın biz laf üretmiyoruz, biz icraat üretiyoruz. Dün 100 bin çocuğumuz evlerine ellerinde tablet bilgisayarlarla gitti. Yaklaşık 163 bin öğrencimiz etkileşimli tahtayla internetle eğitim görüyor. Bu iktidara nasıl olur da internete karşısınız yaftası yapıştırılması çalışıyor. Bu medyanın plazalarda attığı manşetlerle, Anadolu'da Trakya'da milletin gördüğünü birbirini tutmuyor. Size dünyanın her yerinde gülerler. Ama maalesef dünyada da belli odaklar haberler yapıyorlar. İşin aslı farklı, haberler farklı." 

"20 BİN NİRE, 34 MİLYON NİRE?"

İntrenet kullanımının her geçen gün artış gösterdiğine değinen Başbakan Erdoğan "Geniş bant internet aboneliği sayısı biz göreve geldiğimizde 20 bin idi. Şu anda geniş bant internet sayısı bugün 34 milyona ulaşmıştır. Yani 20 bin nire, 34 milyon nire? Bunu göremeyecek kadar gözler körelmiş. Siz yasakçı kadroya diktatör diye çamur atarsanız o çamur dönen, bu çamuru atanların yüzüne çarpar. Ancak burada bir çizgiyi net olarak ortaya koyacağız. Dün tablet dağıtım töreninde çocuklarımıza da tavsiyede bulundum. İnternet ve bilgisayar uygun şekilde kullanılmazsa, denetim altında olmazsa, yararlı bir araç olmaktan, eğitim aracı olmaktan çıkıyor çok acı sonuçları olan bir tehlikeye dönüşebiliyor" diye konuştu. 

ARKADAŞIMIZIN ÇOCUKLARININ BAŞINA GELENİ ANLATMAK İSTİYORUM

İnternet kullanımından özellikle çocukların mağdur olamamak için dikkatli kullanması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "ABD'de bu tehdidi önlemeye dönük çok sıkı tedbirler var. Avrupa'da düzenlemeler var. Burada internetin nasıl bir tehdit olduğu görülmesi açısından bir çalışma arkadaşımızın çocuklarının başına geleni anlatmak istiyorum. 12-13 yaşlarındaki iki çocuk, internette gezinirken, karşılarına bir ekran görüntüsü çıkıyor. Ekran görüntüsünde çocuklardan birinin resmi var. Bilgisayarın kamerasından çekilmiş. Bilgisayara girmiş, kamerasını kontrol altına almış evin içindeki görüntüyü çekmiş. Sonra bir sayfaya yerleştiriyor. Sizi tanıyoruz, sizi biliyoruz, adresiniz elimizde, bir polisiz jandarmayız diyerek jandarmanın MİT'in logolarını sayfaya yerleştirerek, hesaba para yatırmaları isteniyor. İnanın bir çok çocuk, korkuyla kendilerine ekrandan emredileni yapıyorlar. Bizim arkadaşımızın çocukları korkuyla ağlayarak babalarını arıyorlar. İşte bu internette yapılan belki de en basit dolandırıcılık şeklidir." 

"BİZİM İÇİMİZDE KORKAKLAR ZOR ZAMANDA DİK DURAMAYANLAR VARDI"

Başbakan Erdoğan, "Bizim içimizde korkaklar vardı, zor zamanda dik duramayanlar vardı. Bu partinin içinde korkaklara yer yoktur. Şunu da lütfen unutmayın. Biz bu makamlara medyanın üfürmesiyle değil, sermayenin desteğiyle değil milletin mührüyle geldik. Üstelik buraya medyaya rağmen geldik. 28 Şubat döneminde işte bu medya bize en alçakça saldırıları yaptı. Ceza aldığımda muhtar bile olamaz diyerek adeta zil takıp oynadılar. Alay ettiklerini bu millet, başbakanlık makamına yükseltti. Çok daha enteresanı 411 el, kaosa kalktı diyerek milli iradeyi aşağılayanlara AK Parti'nin kapatılması için ellerinden geleni yapanlara rağmen biz bugün buradayız. O malum medya hep bir ağızdan bize saldırıyor. 28 Şubat'ta yaptılar milletten cevabını aldılar. Başörtüsü oylamasında yaptılar cevabını aldılar. Hiç endişe etmeyin işte bu medya 30 Mart'ta da gereken cevabı milletten alacak. Bunlar hangi manşeti atarsa atsınlar, son manşeti sandıkta millet atacak. Hiç şüpheniz olmasın" ifadelerine yer verdi. 

"PARALEL YAPININ BAŞINI ÇEKTİĞİ İTTİFAKIN İKİ HEDEFİ KALDI"

Başbakan Erdoğan, "Şu anda paralel yapının başını çektiği ittifakın iki hedefi kaldı, biri 30 mart seçimleri, diğeri de çözüm sürecidir. Bu darbe girişimini meydanlarda evlerde anlatacağız" dedi. HSYK düzenlemesine ilişkin Başbakan Erdoğan, "CHP, MHP ve BDP bir kez daha genel kurul salonunu terörize ettiler. Sonuçta çıka çıka 28 tane ret oyu çıktı. Siz samimiyseniz bu samimiyetinizi Meclis'te niye ortaya koymuyorsunuz? 28 tane ret oyu. Yaptıkları şey ne? Şiddet, terörize etmek. Karşılığını da bulunca feryat ediyorlar. Bunların ciddiyeti bu. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu mücadeleyi böyle verelim bu millet hep bizim arkamızda olacaktır. Bu çetede tarihe karıştığında inanın demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak. Ana muhalefetin, yavru muhalefetin genel başkanları çıkıyor bu yasayı eleştiriyor. Gelin de önce grubunuzu Parlamento'ya getirin. Ekonomiye saldırdılar güçlü ekonomiyi yıkamadılar, istikrarı bozamadılar. Demokrasiye saldırıyorlar. Demokrasiyi de yıpratamayacaklar. Demokrasi buradan da güçlenerek çıkacak. Bu operasyon düpedüz bir casusluk operasyonudur. Kimlerin kimlere talimat verdiği ortaya çıktığında ihanetin derecesi net olarak görülecek" diye konuştu. 

"ŞİMDİ ARTIK SON ÇETE İLE MÜCADELE EDİYORUZ"

Başbakan Erdoğan, "Şimdi artık son çete ile mücadele ediyoruz. Bu çete de tarihe karıştığında bu paralel yapı da çöktüğünde inanın demokrasinin önünde hiç bir engel kalmayacak" dedi. 

"TSK'NIN O NEZİH YAPISI FARKLI AMA ORAYA DA BUNLAR BU SIZMALARINI YAPMIŞ DURUMDA"

Başbakan Erdoğan, "TSK'nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını ı ne yazık ki yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız. Biz 17 Aralık'tan itibaren ortaya atılan tüm iftiralara tek tek cevap vereceğiz. Cevabı olmayan hiçbir soru yok. Bu hainlerin bu paralel yapının Türkiye'deki gündemi belirlemesine, esir almasına da izin vermeyeceğiz. Bu paralel yapı CHP'nin MHP'nin önüne yem atıyor. Ama AK Parti'yi böyle yapay gündemler esir alamaz" dedi. 

"O PALALININ CHP ORGANİZASYONU OLDUĞUNU CHP'LİLER İTİRAF ETTİLER"

Başbakan Erdoğan, "Gezi olayları sırasında Vandallar sokakları ateşe verirken yakarken yıkarken, Türkiye'nin her yerinde huzuru bozarken, inançlı kesime karşı alçakça hakaretler saldırılar yaparken, bu medya bir palalı militanın peşine takıldı. Günlerce manşetten bunu gördü. Haftalar sonra kendi tuzaklarına kendileri düştüler. O palalının CHP organizasyonu olduğunu, CHP'liler itiraf ettiler. Kendi attıkları manşetler dönecek dolaşacak ve kendilerini vuracaktır. Biz eğer bu iftiraların peşinde takılırsak ülkemize milletimize hizmet üretemeyiz" diye konuştu.
Ümit KOZAN- Hakime TORUN ANKARA

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 18.02.2014 15:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol