banner1697

ŞOK! O TAPELER İMHA EDİLECEK...

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’nun 9 AK Partili üyesinin, ‘delillerin hukuksuz elde edildiği’ gerekçesiyle imha edilmesi yönünde oy verdiği öğrenildi.

ŞOK! O TAPELER İMHA EDİLECEK...

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’nun 9 AK Partili üyesinin, ‘delillerin hukuksuz elde edildiği’ gerekçesiyle imha edilmesi yönünde oy verdiği öğrenildi.

05 Ocak 2015 Pazartesi 22:54
ŞOK! O TAPELER İMHA EDİLECEK...

 Meclis Soruşturma Komisyonu’nda bakanların çocuklarıyla konuşma tapelerinin yakılıp imha edilmesi kararının 5’e karşı 9 oyla alındığı ifade edildi.

Ak Parti’nin 9 üyesinin de ‘deliller hukuksuz elde edildi’ ifadelerini kullandığı belirtildi.
Komisyonun MHP’li Üyesi Mesut Dedeoğlu, toplantıda bakanların çocuklarıyla yaptığı konuşma tapelerinin yakılıp imha edilmesi yönünde 9’a 5 oyla karara alındığını açıkladı.
Aysel Alp’in hürriyet.com.tr’de yer alan haberine göre Mesut Dedeoğlu kararın komisyon tam kapanırken duyurulduğunu söyledi.
Dedeoğlu şöyle konuştu:
Bakan çocuklarının ve tanıklıktan çekilen kişilerin ses kayıtlarının imhasına karar verildi.
Komisyon kapanırken, toplantı sona ermişken son anda yolsuzluk ve rüşvet komisyonuna çağrılan bakan çocuklarıyla, tanıklıktan çekilen kişilerin telefon konuşmalarının imha edilmesine, karar verildiği Başkan hakkı Köylü tarafından açıklandı
Bunun üzerine ben Hakkı Köylü’ye cümleleri tekrar etmesini söyledim. O da ‘hukuksuz olarak elde dildikleri’ gerekçesiyle bu delillerin imhasına karar verildiğini tekrarladı. Ben de ‘kayıtlara geçsin ki. Bu karar muhalefet şerhim’ var, dedim.
‘Bu rüşvet ve yolsuzluk dosyalarını şimdilik kapatsanız bile yıllar sonra tekrar açılacak ve bu kayıtlar o zaman gerekli olacak’ dedim.
Bizim torunlarımız hepimize hesap soracaklar. ‘Bu delilleri neden yaktınız’ diyecekler. İmha etmek yakmak demektir.
CHP’li Komisyon üyesi Erdal Aksünger ise şunları söyledi:
Bakanlarla çocukları arasında geçen konuşmaları imha etme kararı alındı. Bu konuşmalar tasnif edilip dosyadan çıkarılacak ve komisyona getirilerek imha edilecek. Bunun için bizleri de, muhalefet milletvekillerini de, toplantıya çağıracaklar. Yakarak ya da kağıt makinasında kırpmak suretiyle bunları imha edecekler.
Oysa bunlar mahkeme kararı ile yapılmış telefon dinlemeleri. Bu bir delil karartmadır. Hukuksuzdur. Biz CHP olarak buna da muhalefet şerhi düştük. Ben daha önce de söylemiştim. ‘AKP delilleri karartmak istiyor’ demiştim. Şimdi delilleri karartmak istediklerini görüyoruz.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.01.2015 22:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol