banner1697

Skandal: YSK Veri Akışını Kesti...

AKP'nin önemli kalelerini kaybettiği seçimde YSK veri akışını kesti.

Skandal: YSK Veri Akışını Kesti...

AKP'nin önemli kalelerini kaybettiği seçimde YSK veri akışını kesti.

31 Mart 2019 Pazar 20:40
Skandal: YSK Veri Akışını Kesti...

CHP MYK'sı da söz konusu duruma tepki gösterirken, CHP dikkat çeken bir karar aldı.

CHP MYK'sı, YSK'ya doğru yola çıktı.

CHP SözcüsüFaik Öztrak, YSK'nın güncelleme gerekçesiyle veri akışını kestiğini açıkladı. Öztrak, sayımın ortasında veri akışının kesilmesinin normal olmadığını belirtti.

Bu nedenle CHP Genel Merkezinde sadece Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Onursal Adıgüzel, Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, partinin Genel Merkezinde görev yapıyor.

KILIÇDAROĞLU VE YAVAŞ DA GENEL MERKEZDE OLACAK

İlerleyen saatlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Merkeze gelmesi beklenirken, bir değişiklik olmazsa Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş da seçim sonuçlarını Genel Merkez'de takip edecek

200 GÖNÜLLÜ

Bilgi İşlem Birimine bağlı olarak 200 civarı gönüllü de veri girişi ve ıslak imzalı tutanakları toplamak, sonuçları karşılaştırmak üzere görevlerinin başında. Yine 15 civarı avukat ise Hukuk Birimine bağlı olarak gelen taleplere yanıt veriyorlar.

PARTİ YÖNETİMİNDEN ÖRGÜTLERE UYARILAR

Saat 16.00'da Türkiye'nin 32 ilinde sandıkların kapanması üzerine bu illerle irtibata geçildi. Saat 17.00 itibariyle ise tüm Türkiye'den gelen talepler ve bilgiler değerlendirilmeye başlandı.

CHP Genel Merkez girişinde ise kurulan dev ekrandan seçim sonuçları gelen misafirler tarafından takip edilebilecek. CHP yöneticilerinden örgütlere sıklıkla sandık güvenliği uyarıları yapılıyor. Parti yöneticileri özellikle sandıkların terk edilmemesini, provokasyonlara karşı dikkatli olunmasını vurguluyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 31.03.2019 21:03
Anahtar Kelimeler:
YSKVeriYsk Verileri
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol