PES ARTIK! HÜKÜMETE ÖMÜR BİÇTİ...

Çözüm için 15 Haziran’a kadar süre veren Abdullah Öcalan, “Savaş çıkarsa hükümet üç ay bile dayanamaz” dedi.

14 Mayıs 2011 Cumartesi 19:08
PES ARTIK! HÜKÜMETE ÖMÜR BİÇTİ...

PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nda yer alan haber göre; Abdullah Öcalan, "eylemsizlik sürecinden sonra anlaşma olmaması durumunda iç savaş çıkabileceğini" öne sürdü.Terörist Öcalan, 15 Haziran’dan sonra çatışma yaşanması durumunda hükümetin 3 ay bile dayanamayacağını ileri sürdü.

PKK lideri Abdullah Öcalan şöyle konuştu:

“Önemli bir sürece giriyoruz. 15 Haziran’dan sonra kimse kendini kandırmasın, herkes hazırlığını buna göre yapsın. 15 Haziran’dan sonra süreç ya büyük bir anlaşmaya ya da büyük bir savaşa evrilecektir. Eğer anlaşma olursa Kürtlerin tarihteki ilk büyük anlaşması olacaktır.Anlaşma olmaz ise öyle pasif savunma, aktif savunma diye bir şey olmaz. Hem kırda hem şehirde topyekûn bir halk savaşı gelişebilir. Hatta iç savaş olabilir. Bundan yalnızca Kürtler etkilenmez, herkes etkilenir. Son görüşmede bütün bunları heyete açıkça ve bütün detaylarıyla anlattım.

Buradaki görüşmeler ciddidir. Heyette devletin ciddi kurumlarının temsilcileri vardır. Devlete etki edebilecek güçte bir heyettir. Ama henüz devlete, siyasi partilere, topluma etki etmemiştir. Hükümet çözüm sürecine gelmezse, büyük bir savaş çıkarsa üç ay bile dayanamaz.”

Son Güncelleme: 06.10.2021 14:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol