banner1700

PARTİSİNE SİTEM ETTİ!

Yüce Divan oylamasında 'Evet' oyu kullanan AK Partilileri "Partimizden istifa edenler daha şerefliydi" diyerek eleştiren Mehmet Metiner, canlı yayında ağladı.

PARTİSİNE SİTEM ETTİ!

Yüce Divan oylamasında 'Evet' oyu kullanan AK Partilileri "Partimizden istifa edenler daha şerefliydi" diyerek eleştiren Mehmet Metiner, canlı yayında ağladı.

25 Ocak 2015 Pazar 11:15
PARTİSİNE SİTEM ETTİ!

 Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Metiner " Birilerinin bize haddimizi bildireceğini asla beklemiyordum." dedi. Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in AK Parti grubunun dört eski bakanın Yüce Divan oylamalarında fire vermesine ilişkin yaptığı açıklamalar tartışma konusu olurken, Tayyar ve Metiner için Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş 'Hadlerini aştılar' demişti.

 
Metiner, Elitaş'ın bu açıklaması sonrası Beyaz Tv canlı yayınında duygusal anlar yaşarken, artık konuşmama kararı aldığını söyledi.
 
MAHALLENİN DELİSİ BİZ DEĞİLİZ 
 
Yüce Divan oylamalarında Ak Parti'nin fire vermesine ilişkin bundan sonra konuşmayacağını söyleyen Metiner ' Mahallenin delisi biz değiliz. Biz partimizin ve davamızın emrinde olan insanlarız. Partimizin kamuoyu karşısında polemik konusu edilmesi beni son derece rahatsız eder.' dedi.


ARTIK KONUŞMAYACAĞIM 
 
Bir partilinin kendisine aradığını ve ağladığını ifade eden Metiner, 'Bugün bir amca beni aradı. Bana ağlayarak dedi ki 'Reise ve size bu yapılmamalıydı.' Ağladı ve ağlarken 'Yazıklar olsun sizi böyle ağlatan insanlara' dedi. Bize yazıklar olsun ki, ibadet aşkıyla bize oy veren bize destek veren insanları hüsrana uğratıyoruz. Ben amcanın ellerinden öpüyorum. Bundan sonra partimin iç meseleleriyle ilgili konuşmayacağım.' diye konuştu.
 
BİZİM İHANET ETMEYE HAKKIMIZ YOK 
 
Yüreğimizin sesini dinledik. Hasbi davrandık, hata yaptık. Ama göreceksiniz 2015 seçimlerinden sonra bugün söylediklerimizin bin kat daha fazlasını, bize bugün karşı çıkanlar söyleyecek. Ama Anadolu'daki insanlar Ak Parti'nin içinin karıştırılmasından sonra gözyaşı döküyor. Bizim o gözyaşlarına ihanet etmeye hakkımız yok. 
 
ASLA BEKLEMİYORDUM 
 
Mustafa Elitaş'ın 'Hadlerin aştılar' sözlerine de isim vermeden yanıt veren Metiner 'Çok rahatsızım. Birilerinin bize haddimizi bildireceğini asla beklemiyordum. Biz davamız söz konusu olduğunda boynumuzu kılıçlar altına alırız. İstifa etmemiz gerekirse istifa ederiz. Biz haddimizi biliriz. Bundan sonra ne ileri, ne de geri laf ederiz' şeklinde konuştu. 
 
PARALEL ÇAKALLARIN AĞZINA SAKIZ YAPILDI 
 
Merak etme paralelciler de sevinsinler. Onları sevindiren açıklamalar bizim içimizden geldiği an. Ben davamızın selameti için yüreğime taş basarım. Ama oylamayla birlikte partim ne yazık ki, paralel çakalların ağzına sakız yapıldı. Ben buna üzülürüm.
 
AKILLI USLU KONUŞACAĞIZ 
 
2015 hesabı yapıyorsa, milletvekilliği hesabı yapıyorsam yarına çıkmayayım. Muhalefetin davranışlarını görecektiniz. Yüreğimiz paramparça oldu. Kimseye eyvallah etmedik! Paralel çakallara da eyvallah etmedik. Ama bundan sonra müsterih olsunlar. Herkes gibi akıllı uslu konuşacağız.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 25.01.2015 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol