ODTÜ TEPKİSİ DEVAM EDİYOR...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Tunus Başbakanı Hamadi el-Cibali'nin ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan toplantıda gazetecilerin sorularınıda yanıtladı.

26 Aralık 2012 Çarşamba 10:15
ODTÜ TEPKİSİ DEVAM EDİYOR...

 Başbakan Erdoğan, dinleme cihazı ile ilgili sorulan bir soruya, "Böcek konusu artık devam ettirmeyelim. Şu anda 2'den 3'e çıkmış. Herhalde artarak da devam eder. Her ülkenin kendi içinde derin devleti vardır virüs gibidir uygun zamanda ortaya çıkar. Bu tür konularla mücadelemiz devam ediyor. Bunu tamamen sildik, bitirdik, yok ettik böyle bir iddianın içinde bulunmam mümkün değil. Çünkü dünyada hiçbir ülkenin, devletin, derin devleti kendi bünyesinde bitirdiğine, temizlediğine, bir siyasetçi olarak ben inanmıyorum" şeklinde cevap verdi. 

"BİR BAŞBAKAN OLARAK ONUN KARŞISINA DİKİLİRİM"
"ÖDTÜ olayları konusunda üniversiteler bölündü mü? YÖK'ün devreye girmesi söz konunusu olacak mı?" sorusuna Başbakan Erdoğan şöyle yanıt verdi: 
Sizlerin vasıtasıyla bizleri izleyenlere bir konuyu tezekkür etmeye davet ediyorum. Demokrasilerde eleştirilerin olmasının en doğal hal olduğunu ifade ettim. Ama bir eleştiri gücünü şiddetten alıyorsa ben bir Başbakan olarak onun karşısına dikilirim. Bir rektör veya akademisyen elinde demir bilyeleri sapan ile polisine atan ve bunu atmayı öğretmeyi gerektirmez. Aynı şekilde okul kampüsü içinde araba lastiği yakmayı gerektirmez. Bir öğrenci üniversite kampüsünü savaş alanına çeviriyorsa, Farklı üniversilerden gelenlerle birlikte bu eylemi gerçekleştiriyorsa, hiç kimse bunları samimi bir ortamda değerlendiremez. Bana göre bunu eleştirenler o mesleği bıraksınlar. Onlara katılarak şiddetten kuvvet alan insanlar olarak alanlara çıksınlar. Güvenlik güçleri görevini yapmıştır." dedi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol