Kılıçdaroğlu, destek için Akbelen'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, direnişe destek olmak için Akbelen'e geldi.

28 Temmuz 2023 Cuma 13:33
Kılıçdaroğlu, destek için Akbelen'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, direnişe destek olmak için Akbelen'e geldi.

Yurttaşlar, Kılıçdaroğlu'nu "Direne direne kazanacağız" sloganı ile karşıladı.

Köylüler, Kılıçdaroğlu’na “Burada olmanız çok değerli ancak yetmiyor” diye seslendi.

İkizköylü yurttaş şunları söyledi:

“Bu açgözlü beşli çetelere karşı 4 senedir burada çok büyük bir direniş, mücadele var. Herkes karşımıza çıkıp “Devlete karşı çıkamazsınız” dedi. Devlete karşı çıktık, beşli çetesine karşı çıktık. 5 gündür bizim dediğimiz askerimizin bizim olmadığını gördük. Akbelen Ormanı’nı yiyip bitirdiler. Bugün burada olmanız bizim için çok kıymetli. Burada olmanız durdurmuyor onları. Ağaçlara sarılalım, gerekirse ayaklarınıza kapanacağım. Hepinize yalvarıyorum bu kesimi durdurun.”

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet burada bir basın açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Ağacı kestiğinizde oksijeni bitirmiş olursunuz. Bütün dünya bunu biliyor ama bir avuç çete bilmiyor. Sizin verdiğiniz mücadeleyi yakından takip ediyorum. Buraya geliş nedenim davayı yeni öğrenmem değil, sizin bizzat mikrofonu alarak derdinizi anlatmanıza imkan sağlamak içindir. Benim Ankara’da konuşmamın önemi yok, sizin konuşmanız önemli. Mağdur olan, haksızlığa uğrayan sizsiniz. Ama bu çam, bu ağaç sadece sizin ağacınız değildir, 85 milyonun ağacıdır. Burayı sizler kadar iyi biliyorum dersem doğru söylemem. Ama ormanı bilen birisiyim. O orman sadece ağaç değil. O ormanda kuşlar var, kaplumbağalar var, binlerce canlı var. Her birinin hakkını hukukunu korumazsam görevimi yapmamış olurum.

kilicdaroglu.jpg

Ağacı kestiğinizde duyu kesmiş olursunuz. Ağacı kestiğinizde habitatı öldürmüş olursunuz. Ağacı kestiğinizde oksijeni bitirmiş olursunuz. Bütün dünya bunu biliyor ama bir avuç çete bilmiyor."

Boşuna mı bu Beşli Çeteler bu milletin kanını emiyor diyordum? Sanmayın ki sadece burada oluyor bu olaylar. Türkiye’nin hangi coğrafyasına gitseniz benzer olaylar var. Ama siz direndiniz, direniyorsunuz. Kemal kardeşiniz sizin yanınızda. Sonuna kadar mücadele edeceğim.

Sizin mücadeleniz sıradan bir mücadele değil. Sizin mücadeleniz hak mücadelesi. Size sözüm söz ben bu davayı sonuna kadar izleyeceğim. Ayrıca hukukçu arkadaşlarımı da bu konuda görevlendireceğiz.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 28.07.2023 13:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol