KILIÇDAROĞLU 'ÇILGIN' BULMADI!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Kanal İstanbul projesi ile ilgili ilk değerlendirmesini yaptı

27 Nisan 2011 Çarşamba 14:03
KILIÇDAROĞLU 'ÇILGIN' BULMADI!
 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakanın açıkladığı "Çılgın proje" ile ilgili konuştu.

'Bu yeni bir proje değil' değil diyen Kılıçdaroğlu, "Osmanlı'dan bu yana gelen bir proje. AKP'nin projesinde insan yok. Yandaşlarını zengin etmek var. Türkiye'nin çılgın projelere değil, düşünen, üreten adamlara ihtiyacı var" dedi.

Ak Parti'nin seçim kampanyasında aylardır merakla beklenen 'çılgın projesi', bugün İstanbul'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'yüzyılın projesi' başlığıyla açıklandı. 

EDİRNE'DEN JET YORUM

Miting için Edirne'de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kanal İstanbul' adıyla açıklanan, Marmara ile Karadeniz arasında açılacak kanalla kenti 'bir ada, iki yarımada' yapacak proje için ilk değerlendirmesini yaptı.

"AKP'nin projesinin amacı yandaşlara rant sağlamak ve zengin etmek" diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin 'çılgın proje'ye değil, düşünen ve üreten kişilere ihtiyaç olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 2.5 yaşındaki çocukların anne kucağında açlıktan öldüğünü hatırlatarak, iktidarın çıkıp bu nedenle özür dilemesi gerektiğini sözlerine ekledi.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol