'KAPI GICIRTISI, AKORTU BOZUK SÖZCÜ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 7 yaşında Türkçe öğrendiğini açıklayan AKP'nin kapı gıcırtısı, akordu bozuk sözcüsü de adını değiştirecek mi?

22 Ekim 2013 Salı 11:28
'KAPI GICIRTISI, AKORTU BOZUK SÖZCÜ'

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisini grup toplantısında konuşuyor.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Bayramı geride bıraktık. Kurbanlarımızı kestik, Allah’a daha yakın olmaya çalıştık. Bayramlarda dostluk, kardeşlik bapları pekişirken. Küslükler gerilemektedir. Ne yazık ki bayram süresince Ortadoğu’da olaylar durmamıştır. Vahşi saldırıları kınıyorum.

Bizleri üzen trafik kazaları hepimizi kedere boğmuştur. Trafik terörü bayramı gölgelemiştir. İnsanlarımızın can güvenliği çok önemlidir. Başbakan trafikteki keşmekeşe kafa yormalıdır. Uzun yolları bitirecek, yolları düzeltecek her adımı onaylıyoruz, bunu da buradan belirtmek isterim. Trafik terörünün belini kıracak vizyonlar kazaların önüne geçecektir.

“ADALETSİZLİK DURMADAN ARTIYOR”

Sözde demokratikleşme paketini ekonomiyle pekiştiren Başbakan aldatmayı kendine rehber seçmiştir. Ekonomik büyümemenin demokrasiyle doğrudan alakası vardır ancak ortada. Demokratikleşme adına bir şey yoktur, sevinmenin de anlamı yoktur. İşin püf noktası bugünkü şartlarda adaletsizliğin durmadan artıyor olmasıdır.

AKP yalnızca çıkarcılara rantçılara şirin görünerek aslan payını peşkeş çekerek bugüne gelmiştir. Temelsiz önermeler ülkenin asıl meselelerini geri plana düşürmektedir. Toplum çare beklerken, hükümet gizli gündemlerini hayata geçirmenin peşindedir. Fakir fukaramız umutsuzluk kapanındadır. Yalanca baharlar karın doyurmamaktadır. AKP milletimizi borçlandırmıştır.

“FELAKET HER EVDE”

Vatandaşlarımız acil ihtiyaçlarını gidermek için çareyi kredi kartlarında aramaktadır. Kredi kartı borçları 81 milyar olmuştur. Hane halkımızın borçları yüzde 50.7 olmuştur. Felaket her evdedir, yangın her yerdedir. Tüketici kredileri can yanmakta, aile dramlarına neden olmaktadır.

“BAŞBAKAN YARDIMCISI YILLARDIR NE YAPMIŞ”

Ekonominin tüm ayarları kaçmıştır. Herkes yorgun ve dertlidir. İşçimiz hak kaybına uğramıştır. AKP hükümeti esnaf ve sanatkarlarımızı ihmal etmiştir.  Hükümetin banka kredilerinde komik indirimlere gitmesi pervasızlığın örneğidir. 2008’de hazırladığımız 2011’de yenilediğimiz AVM teklifimizin dikkate alınmaması neyin peşinde olunduğunun göstergesidir. Başbakan yardımcısı yıllardır ne yapmış, neyle oyalanmış. Esnaf açıktayken, AVM açmak ile meşgul olan hükümet kimi kandırmaktadır.

“BAŞBAKAN’A ÇAĞRIDA BULUNUYORUM”

Başbakan’a ve hükümete açık çağrıda bulunuyorum: Partimizin hazırladığı AVM ile ilgili kanun teklifi dikkate alınmalı ve yasalaşmalıdır. Esnafın arkasındayız. AKP’nin sakat, çarpık politikası tehditlere maruz bırakmaktadır. Hükümetin bölgesel meselelere tavrı başımızı ağrıtmaktadır. Kör dövüşlerinin içinde yer almaktayız. Bu haliyle hükümet ülkemizi sonu meçhul bir şekle sokmaktadır. Karmaşa ve kamplaşmaya doğrudan doğruya varlığımıza kast etmeye başlamıştır. Türkiye güvenilmez bir ülke görünümüne bürünmüştür.

KAÇIRILAN PİLOTLAR

Pilotlarımızın özgürlüklerine kavuşması hepimizi rahatlatmıştır. Esaretin bitişi mutluluk vericidir. Aileler iki bayramı birlikte yaşamışlardır. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sevinçlerini elbette paylaşıyoruz. Böyle bir vahşilikle bir daha karşılaşmamayı diliyorum. Pilotlarımızın neden kaçırıldığı, böyle muameleye maruz kaldığı ortaya çıkmalıdır.

Bu hadisenin peşini bırakmayacağız. Olan oldu demeyeceğiz. THY’nin değerli pilotları alçakça kaçırılmıştır. Hükümet silahlı örgütlerle ilişki ağları kurmuştur. AKP’nin diyalog halinde olmadığı hiçbir örgüt kalmamıştır. Hükümet öyle bir imaj vermiştir ki Türkiye sanki terör ülkesidir. Vatandaşların kaçırılması kimseyi şaşkınlığa sürüklememelidir.

“HER GÜNÜN HESABI VERİLMELİDİR”

Birileri masum pilotların orada geçirdiği her günün hesabını vermelidir. Başbakan Erdoğan neden olduğu tuzakların, kumpasların mutlaka izahını yapmalıdır. Vicdanı varsa af dilemelidir. Pilotların kurtarılması mucize değildir. Ortada bir operasyon da yoktur. Havalimanlarına giderek pilotları karşılayan, sanki çok bir şey yapmış gibi algı yaratan Başbakan hiçbir şey yapmamıştır.

Katar rehine değişiminin başıdır. Katar uçağıyla gelmişlerdir. Esad kendi ellerindeki rehineleri bırakmıştır. Pilotlarımız takas edilmiştir. Bize göre iki pilotun dik duruşları, sabırları hakikaten takdire şayandır.
 
"AKP TARİHİ BİR İHANETİN İÇİNDEDİR"

Demokrasi hesap verme sistemidir. Sandıktan ibaret değildir. Siyasi iktidar kendisinden sonra tufan olacağını iddia ediyorsa, orada demokrasi rafa kalmıştır. Demokrasilerde hiçbir siyasi yönetim baki değildir. Demokrasi bölünmeye değil, birleşmeye hizmet edecektir.

Dürüst bir anlayışın bölücülüğe pirim vermemesi gerekir. Dışlayıcı tavırlarıyla baskı oluşturan siyasi anlayış barınamaz. Başbakan’ın niyeti teröristlerle birebir örtüşmektedir. Anadilde eğitim için kolları sıvayan, andımızı kaldıran AKP tarihi bir ihanetin içindedir. PKK sözde mezarlıklar oluşturmakta, İmralı’da görüşmeler sürmektedir. PKK tehdit çıtasını gittikçe yükseltmektedir. Başbakan hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etmektedir.

"BU AZİZ ŞEHİTLERİMİZE KÜFÜRDÜR"

Vatan topraklarında teröristlerin sözde şehit sayılmaları hükümette herhangi bir sinir oluşturmamıştır, tepki vermemişlerdir. Bu aziz şehitlerimize küfürdür, ihanettir. Sözde şehitlikler yapmak kahraman şehitlerimizi bir kez daha vurmaktır.

Bir vatanda iki ayrı şehitliği olamayacağının farkında mısın Başbakan Erdoğan. Şehitle cesedin birbirine karışması halinde felaket oluşacağını biliyor muşunun Başbakan. Bitlis’te balık tutmaya giden vatandaşımızın dövülmelerini son dakika haberi olarak verenlere soruyorum. Bu haberleri de verecek misiniz? Yol kesenler, vatandaşımızı kaçıranlarda haber yapılacak mı? PKK paralel devlet yapılanmasının çivilerini çakmaktadır. Kandil, BDP, İmralı AKP’yi arasına almış top gibi bizim oralardaki tabir kiriştek gibi çevirmeye başlamıştır.

Söz biterse silahlar konuşuyor açıklamalarını barış diye açıklanan Meclis'teki PKK'lılar tarafından dile getirilmiştir. PKK'nın tüm talepleri paket paket karşılanmaktadır. Yerleşim yerlerinin isminin değiştirilmesine kadar gitmiştir. 

AKORDU BOZUK SÖZCÜ
Acaba kendi isimlerini değiştirip asılllarına rücu edecek midir? 7 yaşında Türkçe öğrendiğini açıklayan AKP'nin kapı gıcırtısı, akordu bozuk sözcüsü adını değiştirecek mi? Hado, Hazo, Hander ismini almayı düşünmekte midir? Ayrımcılık olsaydı bu kişi Kültür ve Milli Eğitim bakanlıklarına kadar yükselebilir miydi? Güneysu'nun adını Hotanya olarak değiştirmek Erdoğan'ın gündeminde var mıdır? Herkes safını belirlemelidir.  Başbakan muhtemel yeni nüfus cüzdanlarına kendini ne şekilde kaydettirecek? Başbakan ve hükümeti bugünkü siyasi gücüne güvenerek Türk miletinin aleyhine olan ne varsa hayata geçirmektedir. İhanet dün kazanamadı, bugün de kazanamayacaktır.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 22.10.2013 11:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol