Kaftancıoğlu'ndan Sonra Sıra İmamoğlu'nda!

Canan Kaftancıoğlu için çıkan siyasi yasak kararının ardından gözler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında YSK üyelerine hakaret suçlamasıyla açılan davaya çevrildi. Davada, İmamoğlu hakkında siyasi yasak talebi var.

14 Mayıs 2022 Cumartesi 08:07
Kaftancıoğlu'ndan Sonra Sıra İmamoğlu'nda!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki 3 davada kararların Yargıtay tarafından onanmasıyla birlikte Kaftancıoğlu’na 4 yıl 11 ay siyasi yasak getirildi.

Karar kamuoyunda ve muhalefette büyük tepkilere neden olurken, gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede de İBB Başkanı İmamoğlu'nun "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme hakaret" suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. İmamoğlu 31 Mart seçimlerinin ardından "31 Martı iptal ettirenler ahmaktır" demişti.

İmamoğlu hakkında açılan davanın karar duruşması 1 Haziran’da görülecek. Son duruşmada savcı, İmamoğlu’na ceza istemişti. Talepler arasında siyasi yasak da var.

Kaftancıoğlu hakkında çıkan kararın ardından Ekrem İmamoğlu’na da böyle bir kararın çıkabileceği iddiaları ise kulisleri çoktan sardı.

HALK TV YAZARI İSMAİL SAYMAZ DA YAZDI

Halk TV yazarlarından İsmail Saymaz da İmamoğlu hakkındaki davayı hatırlatarak, iktidarın 2023 seçimleri için siyasi temizlik yaptığını savundu.

Saymaz, köşesinde şu ifadeleri kullandı:

“İmamoğlu hakkında hapis cezası ve siyasi yasağa hükmedilebilir.

Doğu Karadeniz gezisinden ötürü İmamoğlu'na kırgın veya kızgın olan muhalifleri bu vesileyle uyarmak isterim: Haklı eleştirileriniz İmamoğlu'nun hukuk kılıfında siyasi operasyona uğramasında toplumsal rızaya dönüştürülmek isteniyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 14.05.2022 08:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol