banner1697

İŞTE O SÖZLERİN PERDE ARKASI!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün basın toplantısında sarf ettiği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.

İŞTE O SÖZLERİN PERDE ARKASI!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün basın toplantısında sarf ettiği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.

09 Ekim 2014 Perşembe 17:00
İŞTE O SÖZLERİN PERDE ARKASI!

 Demirtaş'ın "Dün gece sayın Öcalan ile kısa bir mesaj bağlantısı kurma imkanı bulduk" sözleri üzerine, Ankara bu mesajın nasıl ulaştırıldığını tartışmaya başladı.

Demirtaş'ın kullandığı "kısa mesaj" ifadesi, ilk önce akıllara cep telefonları ile paylaşılan SMS'leri hatırlattı.

ADALET BAKANLIĞI: CEP TELEFONU MÜMKÜN DEĞİL

Hürriyet'te yer alan habere göre; Adalet Bakanlığı kaynakları, mahkumların telefonla konuşma haklarının Ceza İnfaz Kanunu'yla belirlendiğine dikkat çektiler. Kanun uyarınca, mahkumların telefonla konuşma haklarının ve kimlerle konuşabileceklerinin ayrıntılı şekilde belirlendiğine dikkat çektiler.

Öcalan'ın "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığına" dikkat çeken Adalet Bakanlığı kaynakları, bu çerçevede Öcalan'ın "cep telefonu olmasının kesinlikle mümkün olamayacağını" vurguladılar. Öcalan'ın, bu çerçevede, Demirtaş'la herhangi bir telefon görüşmesi yapmasının, telefon üzerinden mesajlaşmasının da mümkün olamayacağını kaydettiler.

MEĞER MEKTUPMUŞ...

Ankara'nın tartıştığı "kısa mesaj" muammasını ise HDP kaynakları aydınlattı; Buna göre, Demirtaş'ın bahsettiği "kısa mesaj", Öcalan'ın yazdığı bir mektup. HDP kaynaklarına göre Öcalan İmralı'da kaleme aldığı mektup, HDP'ye ulaştırıldı. Demirtaş da, "kısa mesaj" ifadesiyle bu mektubu kastetti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 09.10.2014 17:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol