banner1700

'İsrail'e En Çok Erdoğan Yardım Edecek'

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in 6 sene önce yaptığı Kudüs açıklamaları İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları ile yeniden gündeme oturdu.

12 Mayıs 2021 Çarşamba 07:48
'İsrail'e En Çok Erdoğan Yardım Edecek'

Türkiye İsrail'in Mescid-i Aksa bahanesiyle Filistinlilere yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP kurucularından CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener'in, 2012 yılında yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

Şener, o tarihte CNN Türk'te katıldığı Aykırı Sorular'da yine Filistin-İsrail sorunu konusuna değinmiş ve " İsrail Kudüs'ü başkent ilan edecek ve buna en çok Erdoğan yardım edecek. Başkent ilan edildiği gün de en çok o meydan okuyacak." şeklindeki sözlerini dile getirmişti.

Şener, “Bunu yazın bir tarafa. Kudüs’ü Başkent yapacaklar ve İsrail’in Kudüs’ü başkent yapmasına yönelik gelişmeleri ortaya çıkaran, bu yolu açan ve destekleyen sayın Erdoğan’dır. Aynı Erdoğan İsrail Kudüs’ü işgal ettiğinde bağıracaktır, kızacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

[Haber görseli]

ERDOĞAN: KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZ...

Erdoğan, Trump döneminde 'yüzyılın antlaşması' olarak kamuoyuna lanse edilen çalışma için  "Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Bu konuyu bugün MGK toplantısında da ele aldık. Kudüs satılık değildir. Kimse 'birşeyler verelim de siz burayı bize bırakın' edepsizliğine de girmesinler.'100 yüzyılın anlaşması' diyorlar. Ne anlaşması ya! Bu bir işgal projesidir. Kudüs satılık değildir. Kimse 'birşeyler verelim de siz burayı bize bırakın' edepsizliğine de girmesinler. Türk Milleti olarak Filistin'e bakışımız, cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'ın neyse, bizim de bugün bakışımız odur.'' demişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 12.05.2021 08:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol