banner1697

GÜLEN'İN MAKALESİ BAŞBAKAN'I ÇILDIRTTI!

Fethullah Gülen’in yabancı bir yayın organında yayınlanan son makalesine çok sert tepki gösteren Davutoğlu’nun sözleri şöyle:

GÜLEN'İN MAKALESİ BAŞBAKAN'I ÇILDIRTTI!

Fethullah Gülen’in yabancı bir yayın organında yayınlanan son makalesine çok sert tepki gösteren Davutoğlu’nun sözleri şöyle:

05 Şubat 2015 Perşembe 12:21
GÜLEN'İN MAKALESİ BAŞBAKAN'I ÇILDIRTTI!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün akşam Kanal 7”de yayınlanan İskele Sancak Programı’na katılıp gündeme ilişkin görüşlerini açıkladı. Fethullah Gülen’in  yabancı bir yayın organında yayınlanan son makalesine çok sert tepki gösteren Davutoğlu’nun sözleri şöyle:
– Dini bir cemaatin lideri olduğunu ve bir ceketi dahi olmadığını söyleyen bir zat, New York Times’a niye yazı yazar. Bu hükümetten iyilik dışında ne gördü? Gerçekten bunu içimde hissederek söylüyorum bu zata inandığı için onlarca yılını vermiş insanlar adına söylüyorum hiç tahmin edebilirler mi nasıl olur da ‘Allah’ adını her zaman zikreden bir insan böyle bir yazı yazar.
GÜLEN ORADAKİ LOBİLERE HİTAP EDİYOR’
– Hadi yazdın, yazının içeriğine bakalım, ‘Kürt, Türk, Alevi, Sünni, Gayrimüslim herkes Türkiye’de baskı altında’ diyor. Daha dün biz gayrimüslimler ile yemek yedik. Ve hepsi teşekkür ettiler. Neden gayrimüslimleri zikrediyor biliyor musunuz? Çünkü oradaki lobilere hitap ediyor. Bunlar Türkiye’de bir kaos çıksın yurt dışındaki itibarımız zedelensin istiyorlar.
– Eğer milletten destek almayıp da yurt dışından destek alırlarsa şimdi olduğu gibi Allah onları zelil (hor görmek, aşağılamak, değer vermemek)  eder. Bunlar geçmişte de vardı günümüzde de var.

GÜLEN NE YAZMIŞTI?
Fethullah Gülen, New York Times gazetesi için makale yazdı. Gülen “Türkiye’nin erozyona uğrayan demokrasisi” başlıklı makalede, bir dönem kendisinin de AKP’yi desteklediğini hatırlatarak, hükümetle yollarının nasıl ayrıldığını yazdı.
Hürriyet.com.tr’de yer alan habere göre New York Times’ın internet sitesinde yayımlanan ve gazetenin yarınki uluslararası baskısında da çıkacak olan makalede, “Ben dahil birçok Hizmet üyesi, bir dönem iktidar partisinin politikalarını destekledi. Bunun içinde Avrupa Birliği’ne üyelik müzakerelerinin başlatılması da var. O dönemki desteğimiz ilkelere dayanıyordu. Tıpkı bugünkü eleştirilerimiz gibi” ifadesini kullandı.
“Toplum üzerinde derin etkileri olan hükümet politikaları hakkında konuşmak ise hem hakkımız, hem de vazifemiz” diyen Gülen, yolsuzluk iddiaları ve hükümetin “otoriterleşmesi” ile ilgili “demokratik ifade” hakkını kullandıkları için “bir cadı avının kurbanları” olduklarını savundu.
Gülen makalede, “Türkiye şu anda demokrasi ve insan haklarının neredeyse rafa kaldırıldığı bir noktaya geldi. Umuyor ve dua ediyorum ki, iktidardakiler şu anki baskıcı gidişatı tersine çevirirler. Geçmişte Türk insanı demokrasi yolundan sapan liderleri kabul etmedi. Umarım ülkelerinin geleceklerini kurtarmak için yasal ve demokratik haklarını kullanırlar” ifadesini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 05.02.2015 12:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
selim selimi 2015-02-05 12:47:33

Ulan kivrak dansoz ulan yahudinin karisi bu ak pezevenklerle kolkola yuruyen benmiydim lan orospu cocugu senin anani sikim iblisin pici hain seni