'Ganimet Avcıları...'

Türkgün'ün hedefinde yeni parti kuracakları konuşulan eski Cumhurbaşkanı Abdulllah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan var.

02 Temmuz 2019 Salı 16:19

MHP'nin gazetesi Türkgün'ün hedefinde yeni parti kuracakları konuşulan eski Cumhurbaşkanı Abdulallah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan var. Türkgün, bugün "Ganimet avcıları"manşetiyle çıktı.

Gazete haberinde şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin bugün yaşadığı bütün problemlerin en büyük sorumluları olan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun ümit olarak ortaya çıkmaları, bu milletin aklıyla alay etmektir."

'AYNI YOL, AYNI BECERİ, AYNI ZİHNİYETLE NASIL FARKLI BİR YERE VARILABİLİR'

MHP’nin gazetesi Türkgün, haberini şöyle sürdürdü:

Siyasi kendi bilgi, beceri, program, iddia ve kapasitelerine bağlı olarak değil de, suyun akışına göre kürek çekmek üzerinden yapanlar, bekledikleri fırsatı bulduklarını zannediyorlar, Gül, Davutoğlu ve Babacan, Ak Parti'de çok önemli görevler üstlenmiş, Türkiye'nin bugün yaşadığı bütün sorunların tamamında belirleyici olmuştur. Abdullah Gül siyasette hiçbir zaman risk almadı. Birileri zemini hazırladı, o da koltuğa oturdu. Bugün Türkiye'de, bu da Abdullah Gül'ün eseridir diyebileceğimiz ne var? Hep akıntıya uydu, duruma göre vaziyet aldı ve bekledi. İşin ilginç yanı şimdi de aynı şeyi yapıyor. Aynı yol, aynı beceri, aynı zihniyetle nasıl farklı bir yere varılabilir? Ali Babacan'ın ekonomide attığı temel ve kurduğu sistem üzerinden yürüyen ekonominin faturası ağır şekilde ödenmektedir. Tamamen borç ve rant üzerinden bir sistem kurup yıllarca hem partisini hem hükümetini, hem ülkeyi oyaladı. Yatırım ve üretim dengesizliği en büyük eseridir ve bugün bunun sancılarını yaşıyoruz.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol