banner1700

Erdoğan'dan Yenilenme Talimatı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası İstanbul ve Ankara'daki parti yönetiminde değişiklikler yapılacağı iddia edildi.

Erdoğan'dan Yenilenme Talimatı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası İstanbul ve Ankara'daki parti yönetiminde değişiklikler yapılacağı iddia edildi.

11 Kasım 2020 Çarşamba 10:28
Erdoğan'dan Yenilenme Talimatı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AKP Genel Merkezi’nde 6 saat süren iki ayrı toplantı düzenlendi.

Toplantıların ilkinde İstanbul’da devam eden kongre süreçlerinin gündeme geldiği ve değişimin beklentilerden daha yoğun olacağı dile getirildi.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın kulis haberine göre, Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İstanbul ilçe başkanları bugün AKP Genel Merkezi’ne gelerek istişare toplantılarına katılacak.

Değişecek ilçe başkanlarıyla ise tek tek görüşmeler yapılacak. MYK toplantısı öncesinde, AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın partide bir görüşme yaptığı öğrenildi. Ankara’da da değişim sürecinin değerlendirildiği, önümüzdeki günlerde kesin kararlar verileceği belirtildi.

ERDOĞAN VİDEOKONFERANS YAPACAK

MYK toplantısında ayrıca kongre takvimi de ele alındı. Bu kapsamda cuma günü Tekirdağ’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi Karaman ve Kars kongresine videokonferans yöntemiyle katılacak. Yine 21 ve 22 Kasım 8 il kongresine videokonferansla bağlantı kurması planlanan Erdoğan’ın, 28 Kasım’da Erzurum’a, 29 Kasım’da Mardin’e, 5 Aralık’ta İzmir ve 6 Aralık’ta ise Eskişehir’e gideceği aktarıldı.

İSTİFA ERDOĞAN'A ZARAR VERDİ

Damat Albayrak’ın istifası 24 saatten uzun süren sessizliğin ardından kabul edildi. Albayrak’tan boşalan koltuğa Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini sürdüren Lütfi Elvan atanırken, kulislerde istifanın Erdoğan’a zarar verdiği vurgulandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.11.2020 10:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol