'Erdoğan, Ondan Bahsedeni Huzurundan Kovuyormuş'

AKP'nin büyük oy kaybı yaşadığına vurgu yapan anketler peşisıra açıklanmaya devam ediyor. Korkusuz Gazetesi Yazarı Ahmet Takan da, Erdoğan'ın masasındaki iki ayrı ankete vurgu yaparak, sonuçların hem Erdoğan hem de Cumhur İttifakı için hiç de iyi olmadığını söyledi.

06 Ocak 2022 Perşembe 11:03
'Erdoğan, Ondan Bahsedeni Huzurundan Kovuyormuş'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Nereye dökülürseniz dökülün 15 Temmuz’da o sokağa dökülenlere bu millet nasıl dersini verdiyse siz de dökülün siz de aynı dersi evvelallah alırsınız. Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız." şeklindeki sözlerini yorumlayan Takan, Erdoğan'ın açıkça tehdit dili kullanmasının ardında iktidarı demokratik yollarla bırakmak istememesinin olduğunu öne sürdü.

İşte Takan'ın o çarpıcı satırları:

"Dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışayım:

Sarayda adeta matem havası var…  En yeni ekonomi paketi ile Tayyip Erdoğan bir kumar oynadı ama görünen o ki, tutmadı. Üstelik, “Doları bir gecede yere seren milli kahraman Tayyip Erdoğan” masalı da halkta karşılık bulmadı. Nereden mi biliyorum?.. Sarayın son yaptırdığı çok özel ve çok gizli anketlerden… Geçtiğimiz Pazartesi günü, Tayyip Erdoğan’ın masasına son yapılan iki ayrı anketin sonuçları gelir… Birinde AKP+MHP ittifakının oy oranı yüze 36, diğerinde ise yüzde 38’dir. AKP’nin kendi oyları yüzde 30-32 civarında, MHP’nin oyları ise yüzde 6 civarındadır. Tayyip Erdoğan’ın kendi kişisel destek oranı ise yüzde 40’lar da seyrediyormuş… Açıkladığı en yeni ekonomi programının halkta büyük destek bulacağına inanan Erdoğan, anket sonuçlarına epey hiddetlenir, etrafındakileri de bir güzel fırçalar…

ERDOĞAN DAHA DA SERTLEŞECEK ÇÜNKÜ...

Saray kaynaklarımın anlattıklarına göre, Erdoğan’a gelip de son ekonomik programın riskli olduğunu anlatmaya çalışanlar da huzurdan kovuluyormuş!.. Sandıkta artık kazanamayacağını net olarak gören Tayyip Erdoğan, “Ya herro ya merro” mu dedi?.. İşin o kısmını siyaset uzmanlarına bırakıyorum… Ankara kulislerindeki hava o ki; Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli daha da sertleşecek… Sadece en demokratik ve anayasal hakkını kullanarak fikirlerini ifade etmesi yüzünden evinin önünde sokak zibidilerinin saldırdığı bir gazeteci olarak çok net soracağım; demokratik yoldan iktidar değişimi nasıl olacak Eğer devlet gücünü elinden tutanlar, açıktan millet üzerine sopa sallamaya başladılarsa ülke acıklının da ötesinde bir hal aldı demektir. Sözün bittiği yerdeyiz."

SARAY VE ÇEVRESİ PANİK HALİNDE...

Bir başka Korkusuz Yazarı Can Ataklı da, Takan ile benzer bir değerlendirmede bulundu. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin paylaştığı Optimar Araştırma'nın anketi üzerinden bir değerlendirme yapan Ataklı da, “Saray ve çevresi panik halinde. Yolun sonuna yaklaştıklarını görüyorlar artık." ifadelerini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 10.01.2022 08:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol