CİNAYETİN ARKASINDA ONLAR MI VAR?

Yılmaz Erdoğan'ın amcası Namık Erdoğan'a yönelik suikastın aydınlatılması için Tansu Çiller ve Mehmet Ağar hakkıda suç duyurusunda bulunuldu

16 Haziran 2011 Perşembe 12:12
CİNAYETİN ARKASINDA ONLAR MI VAR?

 Susurluk davasının önemli isimlerinden eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın'ın basına sızan "Namık Erdoğan'ı ben öldürdüm" itirafının arıdndan Erdoğan'ın kızı Begün Erdoğan dönemin başbakanı Tansu Çiller ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Susurluk kazasından iki yıl sonra faili meçhul bur cinayete kurban giden Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Erdoğan suikastıyla ilgili eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın'ın itirafları Erdoğan Ailesi'ni harekete geçirdi. Habertürk'ün haberine göre, Namık Erdoğan'ın kızı Begün Erdoğan, avukat Yaşar Sayın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak dönemin Başbakanı Tansu Çiller, İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Veli Küçük, Özel Hareket Daie Başkan Yardımcıları İbrahim Şahin, Korkut Eken, dönemin Sağlık Bakanı Kazım Dinç, Özel hakerat polisleri Ayhan Çarkın ve Oğuz Yorulmaz hakkında "Adam öldürmek"ten suç duyurusunda bulundu.

İSMİNİ VERDİĞİMİZ...

Dilekçede Çarkın'ın basına yansıyan itiraflarına atıfta bulunularak soruştumada tespit edilecek failler hakkında da işlem yapılması istendi.

Suç duyurusunda Erdoğan'ın 9 Mayıs 1994'te Kırıkkale yakınlarında kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldüğü hatırlatıldı, kullanılan silahın Susurluk bağlantılı faili meçhul cinayetlerde kullanılan silahlarla aynı marka olduğu da vurgulandı. 

UYUŞTURUCU ÇEVRELERİ

İlkeli bir devlet adamı, devletini ve milletini seven, şahsiyet sahibi biri olarak nitelendirilen Erdoğan'ın görev yaptığı dönemde her türlü yolsuzluğun üzerine gittiği de dilekçede belirtildi. Dilekçede ayrıca, Sağlık Bakanlığı'nda 1994'te yapılan en büyük ihalenin, bu ihaleye hangi firmaların katıldığının ve ihaleyi hangi firmanın aldığının sorulması istendi.

Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün evinde Namık Erdoğan'ın öldürülmesile ilgili belgeye ulaşıldığı da hatırlatıldı. Avukat Sayın, Erdoğan44n evrak çantasının da yok olduğunu belirterek, "Erdoğan'ın öldürülmesi büyük ihtimalle çıkar çevreleri ile suç duyurusunda bulunduğumuz kişilerin işbirliği ile gerçekleşti. Erdoğan, devlet gücünü kullanan çıkar ve uyuşturucu çevrelerince katledilmiştir. Bu kişiler hakkında şikayetçi olduk, cezalandırılmasını talep ettik" açıklamasında bulundu.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol