banner1700

Bakan Pekcan Milletin 380 Bin TL'sini Evine Harcamış

Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan hakkında bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre, Pekcan bakanlığa atanınca Ticaret Bakanlığı tarafından daire kiralandı ve evde yapılan tadilat için bakanlığın bütçesinden 380 bin lira harcandı.

01 Mayıs 2021 Cumartesi 12:45
Bakan Pekcan Milletin 380 Bin TL'sini Evine Harcamış

ODA TV'nin özel haberine göre, kendi şirketleri üzerinden bakanlığına milyonlarca liralık dezenfektan satması olayının ardından Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan hakkında bomba bir iddia öne sürüldü.

Ruhsar Pekcan bakanlığa atanınca Ticaret Bakanlığı tarafından daire kiralandı. İddiaya göre o daire için bakanlığın bütçesinden 380 bin lira harcandı.

İDDİAYA GÖRE OLAY ŞU:

Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanlığı görevine getirildikten sonra kendisine bakanlığın tam karşısında olan lüks bir yerde daire kiralandı. Ankara Çankaya’daki daire kiralandıktan sonra Bakan Pekcan’ın isteğiyle iç dekorasyonda “küçük” değişiklikler yapıldı. Bu yenilemenin maliyeti de bakanlığın bütçesinden karşılandı. Bu “küçük yenileme” için 380 bin TL harcandı.

Yine iddialara göre Bakan Ruhsar Pekcan, içini tamamen yenilediği daireyi çok sevdi. Hatta bakanlık görevinden alınmasına rağmen hala o dairede oturuyor. Bakanlık yetkilileri tarafından Pekcan ailesine daireyi boşaltıp, boşaltmayacağı soruldu.

Ancak eski Bakan Pekcan’ın “O kadar masraf yapıldı. İki ay daha sürem var. Oturmaya devam edeceğim” dediği öne sürüldü.


 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.05.2021 12:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol