Azerbaycan'da Yaşayan Bankamatikçiler...

Yerel seçimlerde CHP'ye geçen Adana Büyükşehir Belediyesi usulsüzlükleri ortaya çıkarmaya devam ediyor. Adana'da Ulaşım A.Ş’de çalışıyor görünen ancak Azerbaycan’da yaşayan bankamatikçiler olduğu belirlendi.

08 Temmuz 2019 Pazartesi 21:52

CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi; işçisinin maaşını ödemeye, toplu taşım araçlarını serviste tutmaya, ekmek üretimini devam ettirmeye ve Adanalılara her kulvarda hizmet etmeye çalışırken, Ulaşım A.Ş’de Azerbaycan’da yaşayan bankamatikçilerin varlığının tespit edilmesi büyük şaşkınlık yarattı.

Yine aynı şirkette çalışıyor görünen ve aylardır işe gelmeyen, geldiği zaman da özel Mercedes kullanan işçi bile mevcut.Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işe gelmeden maaş alanların görevlerine son verilerek, belediyenin üzerindeki büyük maddi yükün azaltılması ve böylece Adanalılara daha iyi hizmet verilmesine yönelik çabalar sürerken, geçmişte akla hayale gelmeyecek sorunlu uygulamaların yapıldığı ortaya çıkıyor.Adana Büyükşehir Belediyesi teşekküllerinden Ulaşım A.Ş’de Azerbaycan’da yaşayan Türk asıllı 3 kişinin çalışıyor göründüğü ve şahısların son 4 aydır Türkiye’ye giriş dahi yapmadığı ortaya çıktı.Bankamatikçilerin iş akitleri derhal sona erdirildi.

ÖZEL MERCEDESLİ İŞÇİ

Öte yandan yine  10 kişinin yapabileceği bir iş için 30-40 kişinin istihdam edildiği Ulaşım A.Ş’de çalışıyor görünen fakat aylardır şirkete uğramadığı belirlenen, üstelik geldiği zaman da Mercedes marka özel bir otomobil kullandığı tespit edilen bir şahsın varlığı da, konuyla ilgili hayata geçirilmiş ve belediyenin üzerindeki mali yükü çoğaltan örneklerden biri olarak tespit edildi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 09.07.2019 00:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yunus 2019-07-09 13:35:57

Normaldir , ne demisler bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyim ! yada bozacinin sahidi siraci derler.. Ne bekliyorsunuz ki bu kokusmuslardan hepsi ayni!