banner1700

ATATÜRK'E ŞOK SUÇLAMALAR...

"Atatürk rüşvet aldı" iddiası RTÜK'te kavgaya neden oldu. RTÜK'ün CHP'li üyesi Ali Öztunç kavgayı sosyal medya hesabından duyurdu.

19 Kasım 2014 Çarşamba 16:29
ATATÜRK'E ŞOK SUÇLAMALAR...

 "Atatürk rüşvet aldı" iddiası RTÜK'te kavgaya neden oldu. RTÜK'ün CHP'li üyesi Ali Öztunç kavgayı sosyal medya hesabından duyurdu.

Kanal A televizyonunda yayınlanan ve Atatürk ile CHP'ye yönelik ağır sözler içeren program Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) toplantısında, sert tartışmaya neden oldu. Kavga çıkması üzerine toplantı yarıda kesildi. Rotahaber'in haberine göre; RTÜK üyesi Ali Öztunç sosyal medya hesabından RTÜK toplantısında ikinci Atatürk kavgası yaşandığı duyurdu. 
 
RTÜK CHP kontenjanından seçilen üyesi Öztunç Twitter'daki hesabından şunları söyledi: RTÜK'te 2. Atatürk kavgası. Kanal A da aynı program aynı şahıs. Atatürk'ü rüşvet almak, dönemin CHP'lilerini ise namus sorunu yaşamakla suçlayıp hakaret ediyor. AKP'li iki üye yine ceza vermek istemedi. Yine karar çıkamadı. Bu defa çok daha ağır sözler var. Kamuoyuna duyurulur. Tartışmalar ve kavga üzerine toplantı sona erdi. Gerekli açıklamayı yapacağım."
 
Geçtiğimiz ayki RTÜK toplantısında yine Ali Öztunç, Kanal A'da "Atatürk'e ve CHP'ye" hakaretler edildiği gerekçesiyle sitem etmiş ve “Atatürk’e, CHP’ye ‘Allahsız’ diyeceksin ama ceza vermeyeceksin. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ya da AKP’lilerden birine en ufak eleştiriye en ağır cezayı vereceksin. Bu tamamen hukuksuz bir davranış” demişti.


yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.11.2014 16:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol