banner1700

'AK Parti Gelene Kadar Kadının Adı Yoktu...'

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada AKP gelene kadar Türkiye'de kadının adının olmadığını savundu. Zengin'e yanıt veren CHP'li Kaya ise, " Atatürk'ün seçme ve seçilme hakkı verdiğini yok sayan bir kadın milletvekili" dedi.

25 Haziran 2020 Perşembe 12:18
'AK Parti Gelene Kadar Kadının Adı Yoktu...'

Türkiye'de AKP'den önce kadının adının anılmadığını öne süren AKP'li Özlem Zengin, Meclis'te yaptığı konuşmada, "Ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız, biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz" iddiasında bulundu. 

"Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz?" sözleriyle HDP'yi hedef alan Zengin, şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye’de. Partimizin daha evvel yaptığı kadın kongresinde ş unu söylemiştim. Eğer Türkçe’de kelimelerin dişisi, erili olsaydı bir kadın kelimesi olurdu. AK Parti’yi inşa eden kadınlardır. O yüzden ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz.

Sosyal güvenlikten, sağlık hizmetine aile politikalarımızda önce kadın vardır. Türkiye’de cinayetler gibi problemler var mıdır? Vardır… Bunu da çözmek için uğraşıyoruz Önümüzdeki günlerde bu konuda kanunların daha işler haline gelmesi için gayet sarf ediyoruz. Şu Meclis’te ortaklaşacağız bir konu varsa kadın meselesidir. Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir.”

CHP'DEN YANIT
AKP'li Zengin'in sözlerine yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "Mustafa Kemal Atatürk'ün, Avrupa'dan ve dünya ülkelerinden çok önce kadına seçme ve seçilme hakkı verdiğini yok sayan bir kadın milletvekili" dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 25.06.2020 12:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol