400 Bin Kişiye CHP'nin Adayı Soruldu, Bakın Hangi İsim Çıktı?

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından bir anket yaparak "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" sorusuna yanıt aradı.

28 Aralık 2021 Salı 12:35
400 Bin Kişiye CHP'nin Adayı Soruldu, Bakın Hangi İsim Çıktı?

Altaylı'nın Twitter hesabından 24 saat süresince yaptığı ankete 410 bin 284 kullanıcı katılırken, "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" sorusuna yanıt verildi.

Altaylı'nın anketinde seçenekler "Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu" olarak belirlendi. 

Ankete oy verenlerin yüzde 52,6'sı Kemal Kılıçdaroğlu seçeneğini işaretletken, yüzde 28,8'i Mansur Yavaş'ı seçti. Ekrem İmamoğlu'nu seçenlerin oranı ise yüzde 18,6 oldu.

MUHALEFET YÜZDE 60'I BİLE BULABİLİR...

Öte yandan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 2023 seçimlerine doğru son düzlüğe girildiğini, iktidarın hedeflerinde karşı diye gördükleri insanları kazanmak gibi derdi olmadığını söyledi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarından çıkarak ortak bir yol belirlemesi gerektiğini ve kimlikleri aşan bir siyaset izlemesi gerektiğini belirten Ağırdır, “O zaman göreceğiz ki oyu yüzde 20’ler, 40’lar değil belki yüzde 60'ları da bulacak” dedi. 

Türkiye’nin ihtiyacının özgürlüklerden yana bir iktidar olduğunu dile getiren Ağırdır, şu anda muhalefette kimliklere mahkum bir fotoğraf olduğunu ifade ederek  şöyle dedi:

Bunu bozan bir siyaset üretmek lazım. Bunu bozan siyaset ancak bütün kimliklerin bir arada olacağı ortak yaşama dair bir iddiayı inşa etmek gerekiyor. Temel hata var olan fotoğrafın kalıcı ve değiştirilemez olduğunu kabullenmek ve oyunu buradan kurmak. Ama bunun değiştirilmesi gerektiği üzerine bir siyaset inşa etseler görecekler ki birden bire 20’ler 40’lar değil 60’lara ulaşacaklar. Çünkü Türkiye toplumu bugünkü kimliklere sıkışmışlığı ve kutuplaşmayı sürdürmek istemiyor kaldı ki kurulu nizamla da bir derdi var” 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 28.12.2021 12:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol