banner1700

161 Bin TL Maaşlı Müdür: 'Amel Defteri İçin' Çalışıyoruz

Toplam aylık geliri 161.928, TL olduğu ortaya çıkan Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'dan "amel defteri" açıklaması...

08 Haziran 2021 Salı 12:26
161 Bin TL Maaşlı Müdür: 'Amel Defteri İçin' Çalışıyoruz

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın; KuveytTürk Yönetim Kurulu üyesi de olduğunu belirttiği Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce Külliye'deki Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Merhametin Dili Kuş Dili Vakıf Haftası Toplantısı"nda konuşan Ersoy'un, "amel defterli" sözleri dikkat çekti.

Sosyal devlet kavramında, imaretlerin katkısının büyük olduğuna inandıklarını dile getiren Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, şunları söyledi:

"Bu emanetin duası ile bedduası ile muhatabının da biz olduğumuzu, başında bulunduğumuz kurumun sorumluluğunun ve vebalinin ağır olduğunun şuurundayız. Vakıf kuran ecdadımızın öldükten sonra da amel defterlerinin kapanmamasına özen gösteriyor, dünyayı merhamet ve şefkatle kuşatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Zira vakıf, ölüme meydan okumaktır."

161 BİN LİRA MAAŞ ALIYOR

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'un ayda 161 bin 928 TL lira maaş aldığını ortaya çıkarmıştı.

Yavuzyılmaz, aynı zamanda KuveytTürk Yönetim Kurulu Üyesi olan Burhan Ersoy'un maaşını Kuveyt Türk 2021 Genel Kurul Tutanağı'na dayanarak hesapladığını belirtmiş, buna göre Ersoy'un Vakıflar'daki görevinden aylık 14.917 TL, KuveytTürk Bank Yönetim Kurulu üyeliğinden aylık 62.455 TL ve kâr payı 84.556 TL olmak üzere toplam aylık gelirinin 161.928, TL olduğunu kaydetmişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.06.2021 12:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol