banner1700

13. GÜNÜNDE GEZİ AİLELERİ İLE YÜRÜYOR...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü' 13. gününde devam ediyor.

13. GÜNÜNDE GEZİ AİLELERİ İLE YÜRÜYOR...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü' 13. gününde devam ediyor.

27 Haziran 2017 Salı 11:33
13. GÜNÜNDE GEZİ AİLELERİ İLE YÜRÜYOR...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne devam ediyor. Konakladığı Kaynaşlı ilçesindeki Bolu Dağı Varan Tesisleri'nde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 13. gününe geldiğini söyledi.

'KÖROĞLU'NA SELAMLAR'

"Bugün Köroğlu'nun diyarını terk ediyoruz. Köroğlu'na selamlar. Köroğlu gibi olanlara selamlar." diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Onlar için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Birlikte yürüyoruz. Hiç kimse rahatsız olmasın. Provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladık, katılan herkese vereceğiz. 'Sakın şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın.' dedik. Dolayısıyla bu da bizim demokratik tavrımızı gösteriyor, adalete olan inancımızı gösteriyor, adalete ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor ve insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor."

[Haber görseli]

GEZİ'DE YAŞAMINI YİTİRENLERİN AİLELERİ DE YÜRÜYOR 

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından yürüyüşüne başladı. Yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor. Kortej, 'Adalet' sloganları atarak yürüyüşüne devam ediyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol