AK PARTİ'DEN TANJU AÇIKLAMASI

AK Parti'nin İzmir'deki oylarını adaylığıyla yüzde 10 artıracağı iddiasına bulunan eski milli futbolcu Tanju Çolak'a ilişkin, partinin il başkanlığından açıklama geldi.

24 Mart 2011 Perşembe 12:43
AK PARTİ'DEN TANJU AÇIKLAMASI

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, dün AK Parti'den İzmir milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın, bu konuda resmi başvurusunun bulunmadığını bildirdi.
Akay, yaptığı yazılı açıklamada, AK Partinin ''Türkiye'nin partisi'' olduğunu, AK Parti'de siyaset yapmak isteyen herkese kapıların açık bulunduğunu kaydetti.
Tanju Çolak'ın milletvekili aday adaylığına ilişkin resmi müracaatının olmadığını ifade eden Akay, şu bilgileri verdi:
''Eski milli futbolcumuz sayın Tanju Çolak'ın partimiz teşkilatlarına ait herhangi bir resmi müracaatı bulunmamakla beraber, genel merkezimizin yetkisinde bulunan aday belirleme sürecini yaşamaktayız.
Resmi başvuru süreci içinde tarafımıza teslim edilmesi gereken evrak Sayın Çolak tarafından Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığımıza iletilmemiştir. Partimize herhangi bir resmi başvurusu olmayan Çolak'ın bu konudaki beyanları tek taraflı bağlam sağlayan, resmiyeti olmayan beyanatlardır.''
Bu konuda takdirin partinin genel merkezinde bulunduğunu belirten Akay, şunları kaydetti:
''AK Parti'de siyaset yapmak isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açık bulunmaktadır. Bu yönde kararlarını beyan eden, siyasi hayatını AK Partiyle özdeşleştirerek, milletimize hizmet etmek için yola çıkan tüm gönüldaşlarımızın milletvekilliğiyle ilgili temsil etme taleplerinin takdirini genel merkezimiz verecektir.
Futbolumuzun en önemli değerlerinden Tanju Çolak'ın partimizle ilgili talep ve düşüncelerinin değerlendirmesini de genel merkezimiz takdir edeceklerdir.''
İzmir'de dün basın toplantısı yapan Çolak, AK Parti'den İzmir milletvekili aday adayı olduğunu açıklayarak, ''Kapısını açamayacağım ev yoktur, oylarımızı en az yüzde 10 artırırım'' demişti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol