banner1812

Yurttaşları Uyardı: Bunu Yapın Zarar Etmeyin!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, piyasalarda yaşananlarla ilgili olarak "Son kez açıklayacağım dileyen dilediği gibi yoluna devam eder. Ama şunu unutmayın bu uygulamayı yapmazsanız zarar etmeye mahkum olacaksınız" dedi.

30 Aralık 2021 Perşembe 13:17
Yurttaşları Uyardı: Bunu Yapın Zarar Etmeyin!

Altın fiyatları, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omikron varyantının küresel ekonomiyi önceki varyantlar gibi etkilemeyeceğine dair beklentilerle geriledi. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki düşüşe rağmen, Dolar/TL ’deki yükselişle 700 TL’ye yöneldi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcıya önemli mesajlar verdi ve zarar etmemenin yolunu anlattı. 

"Sert düşüşlerden sonra yüzde 50 alım tavsiyesine uyan arkadaşları kutlarım. Bugüne baktığımız zaman 730-750 bant aralığında işlem gerçekleştiren bir gram altın var. Düşüşler kalıcı olmayacak diye tahmin ediyorum" diyen Memiş, şöyle devam etti:

'BU SÖYLEYECEKLERİMİ UYGULAYANLAR ŞANSLIDIR'

"Düşecek mi, çıkacak mı? Bu düşünce ile yola devam edenler, yatırım yapanlar zarar edecek. Son kez açıklayacağım dileyen dilediği gibi yoluna devam eder.
 Ama şunu unutmayın bu uygulamayı yapmazsanız zarar etmeye mahkum olacaksınız. Bu söyleyeceklerimi uygulayanlar şanslılardır.

Arkadaşlar bu altın dolar paritesi şudur. Bugün elinizde 57 bin 900 dolar var. Bir kilogram altın alıyorsunuz. Elinizde 1 kilogram altın var bunu  57 bin 900 dolara bozduruyorsunuz. 

'AÇIKTA KALMAMAK İÇİN BUNU YAPMAK ZORUNDASINIZ'

Yani dolarımı TL'ye çevirdim altın alacağım altınımı TL'ye çevirdim dolar alacağım işlemi değil direk altın-dolar paritesi işlemi. Açıkta kalmamak için bunu yapmak zorundasınız. Dolar yükseldiği zaman gram altın yükseliyor dolar düştüğü zaman gram altın düşüyor. Anladınız mı formülü bu kadar."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.12.2021 14:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol