İbrahim Kahveci yeni asgari ücreti açıkladı, işte o rakam!

Herkesin merak ettiği sorunun yanıtını Karar Gazetesi Yazarı ve Halk TV programcısı İbrahim Kahveci dün akşam Halk TV'De katıldığı programda ve bugünkü köşesinde duyurdu

08 Aralık 2023 Cuma 13:50
İbrahim Kahveci yeni asgari ücreti açıkladı, işte o rakam!

Yıl sonu gelince 2024 yılı asgari ücretinin ne olacağı da merak konusu oldu. Milyonlarca çalışan yeni asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını dört gözle bekliyor.

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, 2024 yılında asgari ücrete tek zam yapılacağını belirterek, "Eğer yüzde 36,0 enflasyon hedefi ile uyumlu bir asgari ücret olacaksa yılsonu açık sınırı 19.636 lira. Ama asgari ücretli yılın yarısını açlık sınırının altında çalışsın diyorsak o zaman asgari ücret yıl ortası rakam olan 17.500 liraya karşılık gelmektedir" diye yazdı.

ASGARİ ÜCRET YÖNETİMİN KALİTESİDİR...

Çin'in 1,3 milyar nüfusuna rağmen Türkiye'den daha yüksek asgari ücret verdiğini kaydeden Kahveci, "Eğitimlilerin ülkeden gittiği bir durumun geride kalanlar açısından fakirlik ve yoksulluk olduğunu Venezuela bize göstermedi mi?  Kısaca asgari ücret ve genel ücret seviyesi aslında ülke yönetiminin kalite seviyesidir" ifadelerini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.12.2023 14:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol