banner1812

DEV PROJEYE HAVADAN BAKIŞ...

Anadolu Ajansı, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirecek, otoyol projesinin Gebze-Bursa kesimindeki çalışmaları helikopterden görüntüledi.

14 Ocak 2013 Pazartesi 10:08
DEV PROJEYE HAVADAN BAKIŞ...

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, helikopterle, Orhangazi-Samanlı tünelinin yapım çalışmaları ve Körfez Geçişi Asma Köprü yapımında, Köprü Güney Ankraj Bölgesi altyapı çalışmaları ve Kuzey Kulesi'nin deniz içinde temel kazısının başlatıldığı Gebze– Bursa otoyol güzergahını, havadan inceledi.

Bakan Yıldırım'ın helikopterle yaptığı inceleme gezisine eşlik eden AA muhabirinin objektifine,Gebze-Bursa otoyol güzergahında dikilen viyadük ayakları ve Orhangazi-Samanlı tünelinin yapım çalışmaları net bir şekilde yansıdı. Ayrıca Körfez Geçişi Asma Köprü yapımındaki Köprü Güney Ankraj Bölgesi altyapı çalışmaları da kayda geçti.
Bursa kısmı 2015'e bitecek
Projenin, Avrupa'da en büyük, dünyada devam eden ikinci en büyük altyapı projesi olduğunu belirten Yıldırım, ''Hedefimiz, 2015 yılı içerisinde otoyolun özellikle Bursa'ya kadar olan kısmını tamamen bitirmek'' diye konuştu.

AA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol