5 Bin TL'lik Atkıyla Gezen Birinci 'Sabredin' Dedi!

Vatandaş artan gıda fiyatlarına isyan ediyor... 5 bin liralık atkısıyla gümdene gelen AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci artan enflasyonla ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu: "Psikolojik"

23 Kasım 2021 Salı 09:32
5 Bin TL'lik Atkıyla Gezen Birinci 'Sabredin' Dedi!

'Dünyada 3. sırada büyüyen ülkeyiz' iddiasında bulunan Birinci, düşük faiz politikasının devam edeceğini vurgulayarak; yüzde 40’lara ulaştığı iddia edilen enflasyonun “psikolojik” olduğunu savundu.

2022’nin ilk 4 ayını işaret eden AKP'li Birinci, vatandaşların sabretmesini de istedi. 

Naci Ağbal'ı neden görevden aldınız?

Birinci daha önce katıldığı programda 'Naci Ağbal gibi bir insanı, Merkez Bankası Başkanlığına getirip de sabahın 4'ünde niye görevden alıyorsunuz, gerekçesi ne arkadaş. Ne yaptı bu adam?' sorusuna da aynı yanıtı vererek "alışacaksınız" demişti.

AKP'li Mücahit Birinci: 'Hay atkı kadar kafanıza taş düşsün'

AKP'li milletvekili Mücahit Birinci'nin 5 bin lira değerindeki atkısı sosyal medyada gündem olmuş gelen tepkilere böyle yanıt vermişti;

"Hay atkı kadar kafanıza taş düşsün. Başka işiniz mi yok yahu, Tiktok videoları, İnstagram paylaşımları... Fondaş bir kısım sözde gazeteci de bunlara uymuş. Neredeyse atkı sempozyumu düzenleyecekler. Yahu bırakın magazini, bir iki kitap okuyun, tarih okuyun, kendinize fayda..."

"Siyasetçiyi atkı üzerinden vurmak... Çok naif..."

"Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız"

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.11.2021 09:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol