Trump'tan olay video: 3. dünya savaşı artık kapımızda

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümü kapsamında dikkat çeken bir video yayımladı. Washington'da "savaş yanlısı" bir düzen olduğunu öne süren Trump, "3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı" dedi.

22 Şubat 2023 Çarşamba 10:18
Trump'tan olay video: 3. dünya savaşı artık kapımızda

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümü kapsamında dikkat çeken bir video yayımladı.

Washington'da "savaş yanlısı" bir düzen olduğunu öne süren Trump, "3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı" dedi.

Rusya- Ukrayna savaşının yıldönümü kapsamında eski ABD Başkanı Donald Trump resmi sitesinde, "Başkan Trump, bitmeyen savaşlar peşinde koşan savaş çığırtkanlarını ve küreselcileri kovacak" başlıklı bir video yayımladı.

"KÜRESELCİLERİN KURUMLARDAN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR"

"3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı" diyen Trump, derin devlet, Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve Dışişleri Bakanlığındaki tüm "savaş kışkırtıcılarını ve küreselcilerin" bu kurumlardan temizlenmesi gerektiğini savundu. Trump, kendisinin "nesiller boyunca savaş başlatmayan tek başkan" olduğunu belirtti ve Washington'daki bürokratların tavsiyelerini reddederek çatışmalara engel olduğunu kaydetti.

"UKRAYNA'YI NATO'YA DOĞRU YAKLAŞTIRMAYI SAPLANTI HALİNE GETİRMİŞ İNSANLARA SAHİBİZ"

Ukrayna'da 2014 yılındaki ayaklanmalara o dönemki ABD yönetiminin destek verdiğini söyleyen Trump, "ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland gibi, Ukrayna'yı NATO'ya doğru yaklaştırmayı saplantı haline getirmiş insanlara sahibiz" diye konuştu.

"BEN BAŞKANINIZ OLSAYDIM BUNLAR ASLA OLMAYACAKTI"

Trump, bu insanların Irak'ta olduğu gibi uzun süredir çatışma peşinde olduğunu belirterek, yine de bunların hiçbirinin Ukrayna'nın bir yıl önce işgal edilmesini mazur göstermeyeceğini söyledi. "Ben başkanınız olsaydım bunlar asla olmayacaktı." ifadesini kullanan Trump, Amerikan dış politikasına hakim olan "yozlaşmış küresel düzenden" kurtulmak gerektiğini vurguladı.

"DOĞRU LİDERLİKLE UKRAYNA SAVAŞINI 24 SAATTE BİTİREBİLİRİZ"

2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, kendi döneminde bu düzenin değişeceğini vurguladı. Trump, "Doğru liderlikle Ukrayna savaşını 24 saatte bitirebiliriz." diyerek, kendisinin ABD çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan yetkilileri görevlendireceğini söyledi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol