banner1700

KRAL SALMAN'DAN ÇİFT MAAŞ...

Kral Abdullah'ın ölümünün ardından tahta geçen Suudi Arabistan Kralı Salman, Twitter hesabından öğrenci, emekli ve memurlara iki maaş ödeneceğini duyurdu.

30 Ocak 2015 Cuma 11:47
KRAL SALMAN'DAN ÇİFT MAAŞ...

 Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, göreve gelmesi münasebetiyle devlet memurları, emekliler ve öğrencilere 30 milyar dolar değerinde iki maaş ikramiye ödenmesini emretti.

Kral Salman, devlet memurları, emekliler ve öğrencilere iki maaş ikramiye ödenmesine, sivil mahkumlara kamu haklarından kaynaklanan 500 bin Suudi Arabistan Riyali'ni (yaklaşık 133 bin dolar) aşmayan para cezalarının affedilmesine, af kapsamındaki yabancı uyrukluların da sınır dışı edilip, haklarında ülkeye giriş yasağı konulmasına karar verdi.


EDEBİYAT KULÜPLERİ VE FUTBOL TAKIMLARINA DA DESTEK
Elektrik ve su hizmetlerine yönelik projelerde harcanmak üzere 20 milyar riyal tahsis edilmesini kararlaştıran Salman, ülkede kayıtlı tüm edebiyat kulüpleri ve süper lig takımlarına onar, birinci lig takımlarına beşer milyon ve ülkede kayıtlı diğer takımların her birine ise 2 milyon riyal ikramiye ödenmesi talimatını verdi.

Sosyal güvenlikten yararlananlar ve engellilere de iki maaş ikramiye ödenmesini emreden Salman, Sosyal İşler Bakanlığı'nda kayıtlı yardım kuruluşlarına destek için 2 milyar, Dayanışma Kooperatifleri Konseyi'ne 200 milyon ve kayıtlı ihtisas meslek birliklerinin her birine 10 milyon riyal ödenmesini kararlaştırdı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 30.01.2015 11:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol