banner1700

ESAD'I DEVİRMEK İÇİN TÜRKİYE'DELER!

Suriye’de birkaç hafta öncesine kadar kolay kolay devrilemeyeceği düşünülen Devlet Başkanı Beşar Eşad’ın geleceği...

23 Temmuz 2012 Pazartesi 09:29
ESAD'I DEVİRMEK İÇİN TÜRKİYE'DELER!

 Halep bölgesindeki muhaliflerin en büyük silahlı birliklerinden Tevhid Sancağı Birliği Komutanı Abdulaziz Selame, AA’ya Halep kırsalındaki karargahında verdiği röportajda, “Ramazanda Esad yönetimini devirmeyi ve iki bayramı birden kutlamayı hedefliyoruz” dedi.

NYT: CIA AJANLARI TÜRKİYE’DE
New York Times’ın haberine göre ABD Yönetimi’nin Suriye’de diplomatik çözüm umudu tükendi. Muhaliflere yardımın artırılıp müttefik ülkelerin daha iyi örgütlenerek Esad’ın zorla indirilmesi fikri öne çıktı. Habere göre birkaç haftadır Türkiye’nin güneyinde gizlice faaliyet gösteren küçük bir grup CIA ajanı, hangi muhaliflerin silahlandırılacağına karar veriyor. Ankara ve İsrail ile Esad sonrası dönem için görüşmeler yapılıyor.
PKK BAYRAKLARI ÇEKİLDİ
Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesel yönetiminin resmi yayın organı Peyamner ise Suriye’de Kürt nüfusun ağırlıklı olarak yaşadığı ve “Batı Kürdistan” diye tanımladığı bölgenin Baas rejiminin askerlerinden temizlendiğini, bölgedeki tüm devlet binalarının Kürt yöneticilerin eline geçtiğini bildirdi. Ajans, devlet binalarına PKK ile onun Suriye kolu olan Demokratik Birlik Partisi (PYD) bayraklarının asıldığını duyurdu. Suriye Kürdistan Uzlaşı Partisi lideri Fevzi Şangal ise Suriye’deki en büyük Kürt kenti olan Kamışlı’da da yönetimin alınması için askeri boyut dahil her türlü hazırlığın yapıldığını, Özgür Suriye Ordusu ile anlaşma sağlandığını söyledi.
Bu dumanları gördü
Özgür Suriye Ordusu’nun Şam ve Halep’teki saldırıları sürüyor. Beşar Esad’ın, dört kurmayının öldüğü bombalı saldırının ardından ilk kez devlet televizyonunda görüntüsü yayınlanırken, askeri helikopterlerin dün Şam’ın bazı mahallelerinde roket saldırısı düzenlediği öne sürüldü. Esad’ın sarayından görülebilen Mezze semtinden dumanlar yükselirken, ordu kontrolü tekrar ele geçirdi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol