banner1700

DARBENİN BAŞARISIZ OLMASINA ÜZÜLMÜŞ!

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders skandal açıklamalara imza attı.

DARBENİN BAŞARISIZ OLMASINA ÜZÜLMÜŞ!

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders skandal açıklamalara imza attı.

14 Eylül 2016 Çarşamba 16:07
DARBENİN BAŞARISIZ OLMASINA ÜZÜLMÜŞ!

Hollanda Parlamantosu özel oturumda, 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gelişen olayları ele aldı. Oturumda, aşırı sağcı lider Wilders ile diğer siyasi parti temsilcileri arasında, "demokrasi" tartışması yaşandı.

Sözlerine, "Ne yazık ki, 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarılı olmadı" diye başlayan Wilders'e, Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) lideri Sybrand van Haersma Buma tepki gösterdi.

Hıristiyan Demokrat lider, "Burası demokrasinin temsil edildiği bir yer. Beğensek de beğenmesek de Erdoğan seçilmiş bir lider ve darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı. Darbe başarılı olsa ne görecektin?" dedi.

PVV lideri Wilders ise, "Erdoğan'sız bir dünya görecektim. Buna çok sevinirdim" karşılığını verdi. Aşırı sağcı lider, "Türkiye'de asıl darbenin Erdoğan tarafından yapıldığını ve hala devam ettiğini" öne sürdü. Wilders, "askeri rejimin her halükarda Erdoğan rejiminden daha iyi olduğunu" savundu.

Wilders, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra Avrupa'dan Türkiye'ye ilk resmi ziyaretin Hollanda'daki Hıristiyan Demokrat hükümet temsilcisi tarafından yapıldığını anımsattı. CDA lideri Buma'yı "ikiyüzlülükle" suçladı.

Buma ise, "O zaman darbeyi kimin yaptığını biliyorduk. Şu and Türkiye'deki askerler bile bilmiyor kimin darbeci olduğunu" diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
erdal arpa 2016-09-14 16:25:40

dunyayı sızıngıbı şerefsızler karıştırıyor esas senıngıbılerının bızım dunyamızdan çıkması lazım ı ınşAllah sızıngıbılerıne bızım guzelım ulkemızı karıştıran serefsızlerın başına rappım oyle beleler versınkı tum ıslem alemıne muhtaç kalasınız bıgun gerçeklerı ıslam dunyası da gorecek oyuna gelmeyecek ve sızınle goruşecez benım ulkem guçludur oyuna gelenler olsada onları alt edecek erdoğanlar çıkacak merak ettme sen hırıstıyan