banner1700

Aşı Olan Amerikalı Artık Maske Takmayacak

ABD Başkanı Joe Biden, koronavirüse karşı tamamen aşılanan kişilerin maske takmasına gerek olmadığını belirterek, “Şimdi kural çok basit, aşı olun ya da olana kadar maskenizi takın.” dedi.

14 Mayıs 2021 Cuma 13:33
Aşı Olan Amerikalı Artık Maske Takmayacak

Dünya covid19 sorununu büyük orandan aşmayı başardı. Türkiye'de vaka ve ölüm sayıları bir türlü kontrol altına alanamazken ABD'de artık aşısını olmuş vatandaşlar maske takmak zorunda olmayacak. 

ABD Başkanı Joe Biden, COVID-19’a karşı aşılananların artık maske takmasına gerek olmadığını söyledi. Biden, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) COVID-19 kurallarına ilişkin yeni bir rehber yayımlamasının hemen ardından Beyaz Saray bahçesinde açıklama yaptı.

“Bugün ABD’de koronavirüs ile mücadelemizde muhteşem bir gün.” diyen Biden, “ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, tamamen aşılanan kişilerin artık maske takma zorunluluğu olmadığını duyurdu.” ifadesini kullandı.

Biden, bu kararın ardında aşılamalardaki başarılarının olduğunun altını çizerek, “114 günde 250 milyon doz aşı yaptık. Bunun sonuçlarını da görüyoruz. 50 eyaletten 49’unda vakalar düştü.” diye konuştu.

Salgının başından bu yana hastaneye yatış oranlarının en düşük seviyede olduğunu açıklayan Biden, ABD halkının son 1 yıldır gösterdiği sabrın ve fedakarlıkların takdire şayan olduğunu vurguladı.

Biden, “Aşı olarak vatanseverlik görevinizi yerine getirdiniz. Şimdi kural çok basit, aşı olun ya da olana kadar maskenizi takın.” dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 14.05.2021 13:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol