banner1668

Semih Çetin: FETÖ'nün Siyasi Ayağı Onlar...

Emekli Tümamiral Semih Çetin, son günlerde şiddetlenen FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında, askerlerin suçlanmasına tepki gösterdi.

Semih Çetin: FETÖ'nün Siyasi Ayağı Onlar...

Emekli Tümamiral Semih Çetin, son günlerde şiddetlenen FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında, askerlerin suçlanmasına tepki gösterdi.

15 Şubat 2020 Cumartesi 11:58

Balyoz kumpasıyla yıllarını hapiste geçiren emekli Tümamiral Semih Çetin, son günlerde şiddetlenen FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında, askerlerin suçlanmasına tepki gösterdi.

Hükümete yakın bazı isimler, geçmişte görevli olan askerlerin, FETÖ’cüleri ihraç etmediğini belirtip, 15 Temmuz’un yaşanmasında bunların sorumlu olduklarını ileri sürmüştü.

“BİLMEDEN YAPILIYORSA AYMAZLIK BİLİNÇLİ YAPILIYORSA ŞEREFSİZLİKTİR”

Emekli Tümamiral Semih Çetin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir kez daha ve son kez yazıyorum. Filo Komutanı, Komodor, Gemi Komutanı veya Karargah Subayı olsun hiçbir deniz subayının, emrindeki personelin birlik dışındaki özel hayatını takip etme, izleme, dinleme görevi, yetkisi ve sorumluluğu yoktur. Bunu yapmak için teşkilatı da yoktur.

Ancak bir nedenle şahit olduğu veya rapor edilen; kanun, yönetmelik ve talimatlara aykırı bir durum olursa ilgililer hakkında adli veya idari işlem yapmakla yükümlüdür.

Hal böyleyken FETÖnün hedefi olmuş askerleri ‘canım siz de gözünüzü açsaydınız, adamlar her tarafa sızmış, uyumuşsunuz’ diye suçlamak, bilmeden yapılıyorsa aymazlık, bilinçli yapılıyorsa şerefsizliktir.

FETÖ kumpaslarıyla TSK'dan uzaklaştırılan ve yerlerine terfi ettirilen amiral, general ve subayların terfi ve atama kararnamelerinde kimlerin imzası varsa; sorumlu onlardır. Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner bu suça ortak olmamak için istifa ettiğini söylemiştir.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.02.2020 12:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol