banner1668

PAYLAŞILAMAYAN MHP'Lİ...

Bahçeli rest çekti ve Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı sildi. Şimdi Yavaş’ı, hem AKP hem de CHP transfer etmek istiyor.

PAYLAŞILAMAYAN MHP'Lİ...

Bahçeli rest çekti ve Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı sildi. Şimdi Yavaş’ı, hem AKP hem de CHP transfer etmek istiyor.

26 Temmuz 2013 Cuma 10:52
PAYLAŞILAMAYAN MHP'Lİ...

 Yerel seçimlere 8 ay kala, AKP ve CHP arasında MHP’li bir isim paylaşılamıyor. 2009’da MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş’ın, partisi ile ilişkilerinin gerilmesi üzerine, hem AKP hem de CHP transfer etmek istiyor.

2014 seçimlerinde MHP’den yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmak isteyen Yavaş’a partisi yeşil ışık yakmadı. MHP lideri Devlet Bahçeli de önceki günkü iftar yemeğinde Yavaş için ‘’İlgi alanımızdan çıkmış bir şahsiyet, ne yaparsa yapsın, isterse aday olsun” dedi.

Bu gelişmenin ardından Yavaş’ı diğer partiler de izlemeye aldı. CHP Yavaş’ı, Ankara’nın Keçiören ilçesinden, AKP ise CHP’nin kalesi Çankaya’dan belediye başkan adayı yapmak istiyor. Yavaş ise ‘’Her gün farklı bir partinin adayı olduğum yazılıyor. Beni siyasette aktif olarak görmek isteyenlerin iyi niyetli temennileri, art niyetliler tarafından çarpıtılarak yanlış bilgilendirmeye neden oluyorr’’ dedi.

BEYPAZARI ONUN SAYESİNDE…
1955 yılında Beypazarı’nda doğan Yavaş; İ.Ü Hukuk Fakültesini bitirdi ve Beypazarı’nda serbest avukatlık yaptı. 18 Nisan 1999’da Beypazarı Belediye Başkanı seçildi. Yavaş; Beypazarı konaklarının restorasyonu ve tarihi koruma çalışmalarıyla ilçenin kalkınmasında öncü oldu. 28 Mart 2004’de ikinci kez Belediye Başkanı seçildi. 

29 Mart 2009’da ise MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu ve yüzde 27 oranında toplam 657 bin oy aldı. 2009 seçimlerinde AKP adayı Melih Gökçek yüzde 38 ile 939 bin oy, CHP adayı Murat Karayalçın ise yüzde 31 ile 769 bin oy almıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.07.2013 16:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol