banner1668

'İSTİFA ETMEDİM BU BİR OYUN...'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi Parkı’nın görüşüldüğü geçen haftaki Bakanlar Kurulu’nda Başbakan ile tartıştığı ve istifa ettiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

'İSTİFA ETMEDİM BU BİR OYUN...'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi Parkı’nın görüşüldüğü geçen haftaki Bakanlar Kurulu’nda Başbakan ile tartıştığı ve istifa ettiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

20 Haziran 2013 Perşembe 16:15
'İSTİFA ETMEDİM BU BİR OYUN...'

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bakanlar Kurulu'nu terk ettiğim, hem bakanlıktan, hem partiden istifa ettiğim, bakan arkadaşlarımın beni ikna etmeye çalıştığı ve sonunda Cumhurbaşkanımızın devreye girerek istifadan geri döndürdüğü iddiası tamamen asılsızdır. Ayrıca bu haber, Gezi Parkı olayları süresince basının bir bölümünde ısrarla gündemde tutulan bir senaryonun da devamıdır" dedi.

Arınç, sözlerine şöyle devam etti:

Habere söz konusu olan Bakanlar Kurulu’nda, birçok meselenin yanı sıra Gezi Parkı olayları da konuşulmuş ve her türlü alternatif çözüm önerileri müzakere edilmiştir. Toplantı sonunda alınan kararları da bizzat kendim kamuoyuna açıkladım. Bakanlar Kurulu’nu terk ettiğim, hem bakanlıktan, hem partiden istifa ettiğim, bakan arkadaşlarımın beni ikna etmeye çalıştığı ve sonunda Cumhurbaşkanımızın devreye girerek istifadan geri döndürdüğü iddiası tamamen asılsızdır.

Bu haber, Gezi Parkı olayları süresince basının bir bölümünde ısrarla gündemde tutulan bir senaryonun da devamıdır. Bu senaryo, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve benim aramda görüş, üslup ve yaklaşım farklılıklarının olduğunu uydurarak bir fitne çıkarmayı amaçlamaktadır. Sayın Başbakanımızı 'yalnızlaştırmayı' ve 'kötü göstermeyi', partimizi parçalamayı amaçlayan bu kirli senaryonun hiçbir tesiri ve anlamı olmadığını altını çizerek belirtmeliyim. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz büyük bir uyum ve fedakarlık içinde ülkemiz için, milletimiz için çalışmalarını sürdürmektedir.

Haber asılsızdır ve üzülerek belirteyim ki iyi niyet ürünü de değildir. Büyük Türkiye hayalimizin önüne geçmek için karşı karşıya kaldığımız tüm oyunları, senaryoları ve düzenleri milletimizin desteği ve Allah’ın yardımıyla tek tek aşıyoruz ve aşmaya devam edeceğiz. Kimsenin bizim kardeşliğimizi, iç huzurumuzu, birlikteliğimizi bozmaya gücü yetmeyecektir."

Bugün bir gazetede yer alan haberde Bülent Arınç ile Başbakan Erdoğan arasında Gezi olaylarıyla ilgili geçen haftaki Bakanlar Kurulu'nda tartışma yaşandığı, Arınç'ın 'istifa ediyorum' diyerek toplantıyı terk ettiği ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün araya girmesiyle ikna edildiği iddia edilmişti.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.06.2013 16:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol